10. Rudar 13 5

Popolno zmagoslavje mladcev v Renčah

14.09.2019
Selekciji U17 in U19 s popolnim izkupičkom proti Gorici
Olimpijini kadeti in mladinci so na sobotnih tekmah 5. kroga državnega prvenstva dosegli dve zmagi proti Gorici. Kadetska selekcija je na gostovanju v Renčah zmagala s 3:1, mladinska pa se je veselila zmage z 2:1.

Tekmo kadetskih selekcij so bolje začeli zmaji. Ti so povedli v 19. minuti, ko je Nikola Jovićević dosegel že svoj peti gol sezone, to pa je bil tudi edini zadetek v prvem polčasu.

Domači so izenačili v 64. minuti z enajstmetrovko Zaka Kavrečiča, Olimpija pa je le tri minute zatem znova vodila, ko je vratarja Gorice premagal Daniel Ćelić.

Ljubljančani so uspeh na gostovanju potrdili v 77. minuti, ko je Tai Mateo Panić zadel za 3:1 in se s soigralci razveselil četrte prvenstvene zmage.

Mladinci do zmage z goloma v dveh minutah

Popoln dan Olimpije v Renčah so zaokrožili mladinci, ki so svoje vrstnike premagali z rezultatom 2:1.

Vsi trije goli so bili doseženi v razmaku vsega treh minut. Začelo se je sanjsko za zmaje, ko je Svit Sešlar v 33. minuti zadel za vodstvo z 1:0, le minuto kasneje pa je Gal Kurež podvojil vodstvo.

Goričani so hitro znižali izid, že v 36. minuti jih je v igro vrnil Aron Petkovšek, ki pa je na koncu le ublažil poraz gostiteljev. Ti so tekmo zaključili z desetimi igralci, saj je Luka Polanc v 86. minuti prejel drugi rumeni karton.

Kadetska in mladinska selekcija bosta v 6. krogu državnega prvenstva gostili Domžale, tekmi bosta 21. septembra.