27.10.2021
Pokalna pot se zaključuje v četrtfinalu
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – FC KOPER 0:1 (0:1)

Strelci:   Parris (5')

Ljubljana, Stadion Stožice glavni sodnik: Dragoslav Perić, pomočnika: Tomaž Klančnik, Davor Brezar, četrti sodnik: David Šmajc.

Olimpija:  Vidmar, Pavlović (od 34. Kompan Breznik), Crnomarković, Milović, Boakye, Elšnik, Tomić, Aldair, Sešlar (od 46. Futacs), Ziljkić (od 54. Špehar), Nukić.

Trener: D. Skender.

Koper:  Adam, Palčič, Bručić, Žužek, Novoselec, Jelić Balta, Guberac (od 72. Grudina), Bešir (od 72. Oštrek), Parris (od 75. Simić (od 82. Varešanović)), Osuji, Colley.

Trener: Z. Zeljković

Rumeni kartoni:  Milović (33') Kompan Breznik (87'); Bručić (76'), Žužek (80')

Rdeči kartoni: Varešanović (93')

Nogometaši Olimpije so v sredo, 27. oktobra, odigrali srečanje četrtfinala Pokala Pivovarna Union. V Stožicah so proti Kopru izgubili z 0:1.

Zmaji so tekmo začeli slabo. V 5. minuti so gostje po hitrem protinapadu prišli do vodstva. Mrežo Olimpije je zatresel Parris. V 11. minuti so zeleno-beli nevarno zapretili. V kazenskem prostoru je najvišje skočil Sešlar in z glavo streljal proti vratom. Golman Kopra je z zadnjimi močmi žogo preusmeril v kot. Pred golom Kopra je bilo ponovno nevarno v 30. minuti. Po podaji iz kota je žoga preletela celoten kazenski prostor, a nihče je ni uspel potisniti v mrežo. V prvem delu tekme se mreži nista več zatresli.

Drugi del tekme se je za Olimpijo začel obetavno. V 53. minuti je Futacs podal do Nukića, slednji pa je iz neposredne bližine gola močno streljal. Vratarju je nekako uspelo zaustaviti žogo in preprečiti izenačenje Zmajev. V 58. minuti je Nukić znova zapretil. Najvišje je skočil v kazenskem prostoru in z glavo za las zgrešil cilj. Zeleno-beli so pritiskali, a ni bilo prave zaključne podaje pred vrata Kopra. Gostje so se osredotočali na branjenje vodstva in svoje priložnosti iskali iz protinapadov, ki pa niso obrodili sadov. Na koncu je bil zadetek z začetka tekme dovolj, da je Koper zmagal in si prislužil napredovanje v polfinale Pokala Pivovarna Union.