03.11.2019
Olimpija na gostovanju pri Muri izgubila z 1:3
NŠ MURA  – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 3:1 (0:0)
Strelci: Maroša 65., Samardžić 70./ag, Maruško 79.; Vukušić 89./11m

Murska Sobota – Stadion Fazanerija, glavni sodnik: Damir Skomina (Koper), pomočnika: Matej Žunič (Kranj) in Manuel Vidali (Gračišče), četrti sodnik: Roman Glažar (Hajdina), delegat: Janko Turk (Lovrenc na Dravskem polju).

Mura: Obradović, Pucko, Bobičanec, Maruško, Kouter, Kous (od 56. Karničnik), Karamarko, Maroša (od 87. Cipot), Šušnjara, Bubnjar (od 66. Ćerimagić), Šporn. Trener: Ante Šimundža.

Olimpija: Vidmar, Samardžić, Bagnack, Boakye, Jurčević, Knežević (od 59. Lupeta), Tomić, Menalo, Savić (od 74. Kidrič), Cekici (od 82. Maksimenko), Vukušić. Pomočnik trenerja: Nikica Milenković.

Rumeni kartoni: Kous (35.); Boakye (23.), Cekici (29.), Knežević (44.), Bagnack (68.)

Olimpija je v 16. krogu državnega prvenstva gostovala na stadionu Fazanerija v Murski Soboti.

Začetna postava zmajev je po prvenstveni zmagi nad Aluminijem ostala nespremenjena, na klopi pa je ekipo zaradi kazni Safeta Hadžića vodil njegov pomočnik Nikica Milenković.

Zeleno-beli so tekmo začeli zelo podjetni. Prvi priložnosti je imel Ante Vukušić, ki je v sedmi minuti nenatančno meril z glavo, dve minuti kasneje pa je njegov strel ustavila prečka. Obleganje vrat Mure se je nadaljevalo v 14. minuti, ko je Menalo po visokem predložku z glavo sprožil čez vrata.

Ljubljančani so imeli tudi  nadaljevanju terensko premoč in nizali polpriložnosti, iz katerih pa niso zadeli. Na drugi strani je bila Mura blizu zadetka v 34. minuti, ko je Kouter z močnim strelom stresel desno vratnico Olimpijinega gola.

Zmaji so v prvem polčasu zapretili še dvakrat. Najprej je v 39. minuti Knežević nenatančno udaril z razdalje, v sodniškem dodatku pa je Vukušićev poskus zletel prek vrat.

Drugi del se je začel z izenačeno igro, ki je večinoma potekala med obema kazenskima prostoroma. Domači so imeli nekaj polpriložnosti, vendar je ob nevarnih predložkih v kazenski prostor dobro posredovala Olimpijina obramba.

Mura pa je nato v 65. minuti povedla. Luka Šušnjara je z leve strani poslal predložek, z glavo pa je zadel Amadej Maroša. Zmaji so imeli tri minute kasneje lepo priložnost za izenačenje, a se je ob strelu Mirala Samardžića iz bližine izkazal Matko Obradović.

Domači so svoje vodstvo podvojili v 70. minuti, ko je ob prostem strelu Vidmar žogo nesrečno odbil v Samardžića, žoga pa je končala v mreži. Po devetih minutah nadaljevanja so gostitelji zadeli še tretjič, Nejca Vidmarja je z glavo premagal Matic Maruško.

Ljubljančani so v 89. minuti dosegli častni gol. Luka Menalo je priboril enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Ante Vukušić in dosegel svoj 14. prvenstveni gol sezone.

Zmaji so tekmo izgubili z 1:3, a še naprej ostajajo na prvem mestu prvenstvene lestvice. Olimpijo naslednja tekma čaka v nedeljo, 10. novembra, ko bo v Stožicah gostila Tabor Sežano.