Olimpija - Domžale
6. Koper 4 5

Predstavitev kluba: Víkingur Reykjavík

11.08.2020
Kdo je nasprotnik Olimpije?
Olimpija bo 27. avgusta odigrala srečanje prvega kroga kvalifikacij za Evropsko ligo. V Stožicah se bodo zaradi protokola UEFE za zaprtimi vrati pomerili z islandskim klubom Víkingur Reykjavík.

Víkingur Reykjavík je nogometni klub z dolgo zgodovino, saj je bil ustanovljen leta 1908. V svojih vitrinah imajo 5 naslovov državnega prvaka in 2 naslova pokalnega prvaka.

Od leta 2013, ko so se ponovno uvrstili v prvo ligo, redno nastopajo med islandsko elito. V lanski sezoni so osvojili 7. mesto na prvenstveni lestvici. V pokalnem tekmovanju so nastopali boljše, saj so stopili na najvišjo stopničko in osvojili naslov pokalnih prvakov.

V kvalifikacijah za Evropsko ligo so nazadnje nastopali leta 2015. Takrat jih je v prvem krogu izločil Koper. Nastopali so tudi že v kvalifikacijah za Ligo prvakov, in sicer leta 1992. V prvem krogu so morali priznati premoč moskovskemu CSKA-ju.

Najboljši strelec ekipe je trenutno Óttar Magnús Karlsson, ki je v aktualni sezoni na 9 prvenstvenih tekmah dosegel 8 zadetkov. 23-letni napadalec, ki je v Víkingur prišel avgusta lani, je tudi občasni islandski reprezentant.