Olimpija - Aluminij
Nedelja, 12. 7., ob 20:30, Ljubljana

Prekinitev tekmovanj do preklica

23.03.2020
V najboljšem primeru nadaljevanje v začetku maja
Nogometna zveza Slovenije je danes objavila obvestilo o nadaljevanju sezone. V sporočilu za javnost so sporočili, da se prekinitev vseh tekmovanj pod okriljem NZS podaljša do preklica. V najboljšem primeru se bo Prva liga Telekom Slovenije nadaljevala v začetku maja.

Ob tem je Radenko Mijatović, predsednik NZS, povedal: »V trenutni situaciji, ko je nemogoče napovedati konec epidemije, je najpomembnejša skrb NZS in klubov zdravje nogometašev. S podaljšanjem prekinitve bodo klubi lažje planirali svoje aktivnosti. Zdaj je najpomembnejše, da ostanemo doma in naredimo tisto, kar lahko, da skupaj premagamo epidemijo.«

Zapisali so še: "Nogometna zveza Slovenije aktivno spremlja situacijo glede epidemije koronavirusa in dosledno upošteva ukrepe državnih organov in navodila glede omejevanja širjenja bolezni. Tekmovanja v organizaciji NZS se bodo tako nadaljevala po odločitvi državnih organov o prenehanju izrednih ukrepov, ki se nanašajo na prepoved in omejitve javnih prireditev ter ustreznih priporočil medicinske stroke.

Glede na odločitev UEFA, ki je vsem nacionalnim nogometnim zvezam s preložitvijo Evropskega prvenstva v nogometu iz leta 2020 v leto 2021 omogočila možnost podaljšanja domače tekmovalne do konca junija 2020, pa strokovne službe ustrezno pripravljajo rezervne scenarije glede nadaljevanja tekmovanj. V vsakem primeru pa ne gre pričakovati, da se bodo tekmovanja pod okriljem NZS nadaljevala pred 2. oziroma 9. majem."