07.11.2020
V Stožicah so se zmage veselili gostje
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – FC KOPER 1:2 (0:0)

Strelci: Marin (58'); Krajinović (52'), Stevanović (75')

Ljubljana – Stadion Stožice, glavni sodnik: David Šmajc, pomočnika: Grega Kordež, Aleš Skok, četrti sodnik: Matej Jug.

Olimpija: Frelih, Andrejašič (od 88. Bagarić), Korun, Perković, Boakye (od 79. Kurež), Elšnik, Caimacov, Marin, Fink, Ivanović, Vombergar.

Trener: Skender Dino.

Koper: Vargić, Rajčević, Žužek, Palčič (od 44. Mišić), Jozinović, Krajinović (od 67. Bešir), Dodlek, Stevanović, Jelić Balta (od 46. Knežević), Vršič (od 85. Vekić), Mulahusejnović (od 67. Spinelli).

Trener: Srebrnić Miran.

Rumeni kartoni: Fink (59.); Stevanović (22.), Jelić balta (32.), Vršič (36.)

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v soboto, 7. novembra, odigrali srečanje 11. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V Stožicah so proti ekipi Kopra izgubili z 1:2.

Prva priložnost na tekmi je pripadla Zmajem. Po visoki podaji Caimacova je do strela z glavo prišel Vombergar. Žogi je pot v mrežo preprečila vratnica. V 13. minuti so bili na drugi strani nevarni Koprčani. Do strela z bližine je prišel Palčič, a Frelih mu je strel ubranil. Do odbite žoge so prišli gostje, a niso uspeli zadeti. V kazenskem prostoru Freliha je bilo ponovno nevarno v 15. minuti, a sta Korun in vratar Olimpije uspela dobro posredovati. V 20. minuti je do strela z glavo prišel Korun, a ni meril dovolj natančno. V 27. minuti je Vombergarju veselje ponovno preprečila vratnica. Napadalec Olimpije je po podaji Finka prišel do strela z glavo, a je zadel okvir vrat. V zaključku polčasa se je igra nekoliko umirila in priložnosti ni bilo na pretek. Prvi del tekme se je končal brez zadetkov.

Drugi polčas so boljše začeli Koprčani in hitro povedli. V 52. minuti je Krajinović z neposredne bližine gola pospravil žogo v mrežo. Gostje so nadaljevali z nevarnimi napadi, a Frelih je vselej dobro posredoval. V 58. minuti so domači izenačili. Po podaji Ivanovića je z glavo zadel Luka Marin. Po doseženem zadetku so nogometaši Olimpije začeli oblegati gol Kopra. Znašli so se v nekaj obetavnih situacijah, a niso uspeli resneje ogroziti gostujočega vratarja. Koper je na pritisk Olimpije odgovoril z zadetkom. Stevanović je imel v kazenskem prostoru dovolj prostora, da si je pripravil lep položaj za strel in neubranljivo zatresel mrežo. Zmaji so pritiskali do konca, a niso uspeli zadeti. Srečanje se je končalo z zmago gostov.