10. Rudar 17 7

Slovenski kadeti porazili Kosovo

12.10.2019
Reprezentanca U17 do zmage v kvalifikacijah za EP
Slovenska nogometna reprezentanca do 17 let je na drugi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo premagala Kosovo z 2:0.

Varovanci Tončija Žlogarja so povedli v 12. minuti z golom Benjamina Šeška in ob glavnem odmoru vodili z 1:0. Slovenci so nato od 63. minute igrali z igralcem več, saj je branilec Kosova Andi Hoti prejel drugi rumeni karton.

Slovenska selekcija je številčno premoč izkoristila v 86. minuti z golom Domna Zajška, ta pa je tudi dokončno potrdil zmago svoje reprezentance.

V kadru Slovenije so trije nogometaši Olimpije, Marcel Ratnik je igral vso tekmo, Haris Sadiković je vstopil v 75. minuti, Jaka Grilj Miletič pa je bil na klopi.

Slovenci bodo zadnjo kvalifikacijsko tekmo igrali v torek, njihovi nasprotniki bodo gostitelji Nizozemci.

V elitni del kvalifikacij se uvrstita prva in druga ekipa skupine ter štiri najboljše tretjeuvrščene ekipe 12 skupin z najboljšim izkupičkom proti vodilnima ekipama.

Kvalifikacije za EP, drugi krog (skupina 12)
Slovenija U17 - Kosovo U17 2:0 (1:0)
Strelca: Šeško 12., Zajšek 86.
Rdeči karton: Hoti (63.)

Slovenija: Turk, Zajšek, Ratnik, Jevšenak (od 84. Križ), Begić (od 75. Sadiković), Perc, Slaviček, Djelovci (od 19. Baruca), Šeško (od 84. Marsetič), Podgornik, Popotnik. Selektor: Tonči Žlogar.

Kosovo: Bytyqi, Kuci, Halili (od 65. Collakaj), Spahiu, Hoti, Tahiri (od 46. Krasniqi), Ibrahimi (od 88. Pervetica), Berisha, Ademi (od 58. Hana), Hishori (od 46. Demi), Morina. Selektor: Besnik Kollari.