10. Rudar 20 8

Slovenskim mladincem točka proti Ukrajini

16.11.2019
Slovenci drugič remizirali v kvalifikacijah za EP
Slovenska selekcija do 19 let je na drugi tekmi kvalifikacij za EP igrala neodločeno proti Ukrajini (1:1).

Slovenski mladci so po neodločenem izidu proti Švedom tudi na drugi tekmi osvojili točko. Ukrajina je povedla v 4. minuti z golom Vikentija Vološina, za Slovenijo pa je v 36. minuti izenačil Jošt Urbančič.

V kadru slovenske izbrane vrste sta bila dva nogometaša Olimpije. Matija Burin je začel tekmo in igral do 77. minute, Michael Pavlović pa je bil med rezervisti.

V skupini 9 sta na vrhu Švedska in Ukrajina s po 4 točkami, Slovenija ima 2, Estonija pa 0.

Slovenija bo naslednjo tekmo igrala v torek, njena nasprotnica bo Estonija.

V elitni del kvalifikacij za evropsko prvenstvo se bosta uvrstili prva in druga ekipa skupine ter ena tretjeuvrščena ekipa z najboljšim iztržkom iz tekem proti vodilnima ekipama.