15.05.2019
Olimpija izgubila v Stožicah z 1:4
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK DOMŽALE 1:4 (0:2)
Strelci: Kronaveter 70.; Maksimenko 2. (ag), Vetrih 20., Vuk 58., Nicholson 78.

Ljubljana – Stadion Stožice, glavni sodnik: Dragoslav Perić (Kranj), pomočnika: David Gabrovec (Markovci) in Simon Smej (Fokovci), četrti sodnik: Aleksandar Kasapović (Ljubljana), delegat: Dejan Germič (Cerkvenjak).

Olimpija: Vidmar, Štiglec (od 67. Jurčević), Boakye, Maksimenko, Mujčić, Valenčič, Putinčanin, Savić (od 67. Kidrič), Kronaveter, Cekici (od 46. Kadrić), Suljić. Trener: Safet Hadžić.

Domžale: Santini, Vetrih, Klemenčič, Lazarević (od 35. Vuk), Ibričić, Mujan (od 88. Pečnik), Sikošek (od 71. Podlogar), Nicholson, Dobrovoljc, Rom, Gnezda Čerin. Trener: Simon Rožman.

Rumeni kartoni: Štiglec (46.), Putinčanin (52.); Ibričić (60.)

Nogometaši Olimpije so v 33. krogu državnega prvenstva v Stožicah gostili Domžale. Strateg zmajev Safet Hadžić je po odlični predstavi na derbiju v Mariboru storil tri spremembe v začetni postavi, Andrejašiča, Bagnacka in Kadrića so zamenjala Boakye, Mujčić in Suljić.

Domačini so že v drugi minuti doživeli šok. Tonči Mujan je prodrl po levi strani v kazenski prostor in podal pred gol, kjer se je žoga odbila od Maksimenka in končala v mreži Olimpije. že v četrti minuti je bilo znova nevarno, ko je Nicholson sprožil iz bližine, vendar je meril prek vrat.

Domžalčani so imeli tudi v nadaljevanju več od igre. Lazarević je v 19. minuti iz ugodnega položaja zadel okvir vrat, minuto kasneje pa je po podaji iz kota z glavo zadel Vetrih in gostje so vodili že z 2:0.

Zmaji so prišli na svoj račun v zaključku polčasa. Cekici je v 39. minuti nevarno podal pred gol, a je posredoval Santini, v 42. pa je Kronaveter iz prostega strela udaril prek vrat.

Gostujoči nogometaši so v 58. minuti zadeli še tretjič. Slobodan Vuk je z roba kazenskega prostora natančno streljal v desni kot in še poglobil težave zmajev.

Ti so v 70. minuti znižali izid, ko je Boakye podal v osrčje kazenskega prostora, Kronaveter pa dosegel svoj 17. prvenstveni gol. Prav »Krona« je pet minut kasneje s peto odlično zaposlil Suljića, ki pa je iz bližine sprožil mimo gola.

Gostje so hitro odgovorili na zadetek Olimpije in v 78. minuti dosegli še svoj četrti gol. Adam Gnezda Čerin je podal na levo vratnico, kamor je pritekel Shamar Nicholson in žogo potisnil v mrežo.

Olimpija je morala priznati premoč Domžalčanom, naslednjo tekmo pa bo igrala 18. maja, ko bo gostovala v Velenju.