Olimpija - Mura
Sobota, 24. 8., ob 20:15, Ljubljana

Stanković: V začetek prvenstva vstopamo z optimizmom

07.08.2019
Trener mladinske selekcije pred novo sezono
Olimpijine mlajše selekcije so v zaključni fazi priprav na novo sezono, ki se bo zanje začela prihodnji konec tedna.

Mladinska ekipa pod vodstvom Gorana Stankovića ima za seboj pestro pripravljalno obdobje, v katerem je poleg številnih treningov odigrala tudi pet prijateljskih tekem, za konec pa jo čaka še močan mednarodni turnir v Zagrebu.

Goran Stanković je o dosedanjih pripravah povedal: "S pripravami za novo sezono smo začeli 15. julija. Do sedaj smo opravili veliko trenažnih aktivnosti ter odigrali 5 prijateljskih tekem. Glede naše igre imamo v obeh fazah igre še veliko rezerve. V igralskem kadru ni večjih sprememb, smo pa razširili konkurenco z novinci. V začetek prvenstva zato vstopamo z optimizmom. Želim si, da bo naše vodilo ponižnost, trdo delo in ekipni duh. V sredo odhajamo na močan mednarodni turnir, ki je glede na sodelujoče ekipe, eden najmočnejših turnirjev v Evropi. Poleg domače reprerezentance in domačega kluba bodo naši nasprotniki še ekipe, ki sodijo v sam evropski vrh in tako dobili vpogled, kam sodimo v primerjavi z najboljšimi evropskimi ekipami. Skupaj bomo 4 dni, zato bo to idealna priložnost, da se ekipno še bolj povežemo. Ob tej priložnosti bi se rad zahvalil tudi trenerjem, ki tvorijo strokovno vodstvo U19 in skrbijo, da poteka vse po zastavljenem načrtu," je podrobno pojasnil Stanković.

Njegovi varovanci bodo priprave sklenili z zelo kakovostnim turnirjem v Zagrebu, kjer se bodo pomerili tudi s slovitim madridskim Realom in zagrebškim Dinamom, nato pa bodo 18. avgusta uradno krenili v novo sezono, ko bodo v prvem krogu državnega prvenstva gostili Celjane.

Pripravljalne tekme:
Olimpija U19 : Interblock U19 2:0