02.08.2021
Ob odlični podpori navijačev
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK MARIBOR 3:1 (1:0)

Strelci:  Delamea (37', 56'), Ziljkić (52'); Vrhovec (67')

Ljubljana, Stadion Stožice glavni sodnik: Nejc Kajtazović, pomočnika: Robert Vukan, Tomaž Klančnik, četrti sodnik: David Šmajc

Olimpija:  Pavlović, Delamea, Korun, Boakye, Elšnik (od 70. Sešlar), Tomić, Kapun, Aldair (od 92. Aldair), Ziljkić (od 70. Kurež), Nukić

Trener: S. Milošević.

Maribor: Jug, Vrhovec (od 77. Makoumbou), Voloder, Alvir, Šturm (od 58. Pihler), Repas, Milec, Mitrović, Koderman (od 81. Sikošek), Vipotnik (od 58. Sirk), Žugelj (od 46. Požeg Vancaš).

Trener:  S. Rožman

Rumeni kartoni:  Mitrović (20'), Alvir (51')

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v nedeljo, 1. avgusta, odigrali srečanje 3. kroga Prve lige Telekom. V Stožicah so proti Mariboru zmagali z rezultatom 3:1.

Zmaji so prvič zapretili v 9. minuti. Pavlović je poslal predložek v kazenski prostor, kjer je do strela z glavo prišel Aldair. Meril je mimo gola. V naslednjem napadu je bil krilni nogometaš Olimpije ponovno nevaren. Sprožil je z roba kazenskega prostora, a ni bil dovolj natančen. V 37. minuti je po številnih priložnostih in razveljavljenem zadetku prišlo zasluženo vodstvo Olimpije. Po podaji s prostega strela se je v zrak izstrelil Delamea in z glavo poslal žogo v mrežo. Do konca polčasa se rezultat ni več spreminjal. Gostje v prvem delu tekme niso bili posebno nevarni za Vidmarjeva vrata.

Drugi polčas se je začel eksplozivno. V 52. minuti je Ziljkić odlično streljal z glavo in podvojil vodstvo Olimpije. Le 4 minute kasneje je Delamea ponovno odlično skočil in drugič na srečanju premagal vratarja Maribora. V 67. minuti je Maribor po posredovanju VAR-a prišel do enajstmetrovke in jo uspešno izkoristil. V nadaljevanju srečanja je bilo na obeh straneh nekaj polpriložnosti, a rezultat je ostal 3:1 za Olimpijo.