22.09.2019
Olimpija v 10. krogu DP zmagala s 3:1
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK BRAVO 3:1 (3:0)
Strelci: Cekici 3.; Savić 19., Vukušić 39.; Mensah 78.

Ljubljana – Stadion Stožice, glavni sodnik: Dejan Balažič (Ljubljana), pomočnika: Grega Kordež (Dol pri Ljubljani) in Dejan Švarc (Ivančna Gorica), četrti sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika), delegat: Vlado Močnik (Rogatec).

Olimpija: Vidmar, Samardžić, Šme, Maksimenko, Jurčević, Putinčanin (od 77. Kregar), Valenčič, Savić (od 63. Lupeta), Tomić, Cekici, Vukušić (od 79. Kidrič). Trener: Safet Hadžić.

Bravo: Vekić, Ihbeisheh, Vrljičak, Matko, Žinko, Ogungbaro, Primc (od 46. Mensah), Agboyi, Matko, Nukić (od 65. Krcić), Abdurahimi (od 75. Đajić). Trener: Dejan Grabić.

Olimpija je v desetem krogu državnega prvenstva v Stožicah gostila Bravo. V postavi zmajev po zadnji pokalni tekmi prišlo do petih sprememb v začetni postavi, namesto Orbanića, Bagnacka, Kregarja ter kaznovanih Menala in Boakyeja so od prve minute zaigrali Vidmar, Samardžić, Cekici, Valenčič in Jurčević.

Zmaji so hitro razveselili svoje navijače in povedli že v tretji minuti. Akcijo je začel Savić, gostujoča obramba je njegovo podajo preusmerila le do Endrija Cekicija, ki je z roba kazenskega prostora natančno zadel v zgornji levi kot Vekićevega gola.

Olimpija je še naprej nadzorovala potek tekme in vodstvo podvojila v 19. minuti. takrat je Valenčič z leve strani streljal proti golu, Vekić je žogo odbil, a le do Savića, ki jo je potisnil v mrežo.

Ljubljančani so v prvem golu zadeli še enkrat. Mario Jurčević je v 39. minuti z leve strani podal pred gol, tam pa se je odlično znašel Ante Vukušić in zadel za 3:0.

Na začetku drugega dela je Bravo dvakrat zapretil, a je Vidmar dobro posredoval ob nevarni podaji Ihbeisheha in strelu Agboyija.

Bravo je v 78. minuti dosegel častni gol, ko je Ibrahim Arafat Mensah izkoristil napako domače obrambe in znižal izid. Zadnjo veliko priložnost je na tekmi je v 90. minuti zapravil Lupeta, ko je sprejel podajo Kregarja z desne strani, žogo pa je žal poslal prek vrat.

Zmaji so na koncu slavili prepričljivo zmago, naslednjo tekmo pa bodo igrali v sredo, ko se bodo v gosteh pomerili z Domžalami.