10. Krško 27 20

Suvereni zmagi v Celju

13.04.2019
Mladi zmaji v mrežo nasprotnikov pospravili osem žog
Olimpijini kadeti in mladinci so z odliko prestali tekmi 20. kroga državnega prvenstva v Celju. Kadetska selekcija Milana Anđelkovića je zmagala z visokih 5:1, mladinci Gorana Stankovića pa so nasprotnike odpravili s 3:1.

Nogometaši selekcije U17 so večji del naloge opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 3:0. Uvodni gol na tekmi je že v osmi minuti dosegel Svit Sešlar, vodstvo je v 26. minuti podvojil Anej Kujović, izid polčasa pa je v 36. minuti postavil Toni Lun Bončina.

Zmaji so bili tudi v drugem delu zelo suvereni. Strelski pohod je v 49. minuti nadaljeval Haris Sadiković, v 63. Minuti pa je za “petardo” s svojim drugim golom na tekmi poskrbel Bončina.

Celjani so častni gol dosegli v 71. minuti prek Vodeba.

Dvojček Kadrića za zanesljivo zmago

Popoln dan Olimpije v Celju so zaokrožili mladinci. Tekma je bila odločena že v prvem polčasu, v katerem je najprej dvakrat zadel Haris Kadrić – natančen je bil v 4. in 27. minuti -, ki je z 11 goli drugi najboljši strelec prvenstva, nato pa je domačin Urh Moličnik v 39. minuti žogo pospravil v lastno mrežo za prednost zmajev s 3:0.

Celjani so izid znižali v 81. minuti, ko se je med strelce vpisal Juš Štusej, kar pa je le nekoliko ublažilo poraz domačinov.

Olimpija bo prvenstvo nadaljevala prihodnjo soboto, 20. aprila, ko bo gostila Muro.