11.08.2019
Zmaji na gostovanju pri Rudarju zmagali s 3:0
NK RUDAR VELENJE – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 0:3 (0:2)
Strelci: Menalo 10., Vukušić 45., Cekici 88./11m

Velenje, stadion Ob jezeru, glavni sodnik: Matej Jug (Tolmin), pomočnika: Uroš Bensa (Nova Gorica) in Tomaž Černe (Celovec), četrti sodnik: Matej Žunič (Kranj), delegat: Dejan Germič (Cerkvenjak).

Rudar: Stopajnik, Krefl, Kašnik, Pušaver (od 46. Lovenjak), Filipović, Hrubik, Kitek, Kobiljar, Radić, Tučić (od 74. Petrović), Škoflek (od 62. Trifković). Trener: Janez Žilnik.

Olimpija: Vidmar, Jurčević, Bagnack, Maksimenko, Andrejašič, Putinčanin, Tomić, Cekici, Savić, Menalo, Vukušić. Trener: Safet Hadžić.

Rumeni kartoni: Kobiljar (22.), Filipović (75.), Petrović (81.), Kašnik (88.); Bagnack (28.)

Nogometaši Olimpije so v petem krogu državnega prvenstva gostovali v Velenju.

Strateg zmajev Safet Hadžić je v primerjavi z zadnjo tekmo proti Triglavu naredil dve spremembi v začetni postavi, Samardžića in Brkića sta zamenjala Maksimenko, ki je prestal svojo kazen zaradi kartona, in Putinčanin.

Zmaji so odlično krenili v srečanje in zadeli v deseti minuti, ko je po podaji Jurčevića zadel Luka Menalo. Olimpija je nizala priložnosti, v 12. minuti je zgrešil Vukušić, osem minut kasneje je z glavo čez gol sprožil Menalo, v 23. in 27. minuti pa je Stopajnik ustavil strela Cekicija.

Ljubljančani so v 37. minuti dosegli še drugi gol, vendar pa so sodniki zadetek Menala razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Minuto zatem se je za strel odločil Tomić in žogo poslal prek vrat.

V zadnji akciji prvega polčasa pa je Olimpija podvojila prednost. Vukušić je sam stekel proti golu Rudarja in dosegel svoj četrti prvenstveni gol.

Zmaji so v drugem polčasu nadaljevali z dobro in atraktivno igro. V 48. minuti je Cekici streljal prek vrat, v 55. minuti je imel Menalo dve priložnosti, a bil dvakrat nenatančen, v 62. minuti pa je ob strelu Jurčevića posredoval Stopajnik.

Rudar je v 77. minuti dočakal eno izmed redkih priložnosti v drugem polčasu. Petrović je po desni strani stekel v kazenski prostor, a se je z obrambo izkazal Vidmar. Le dve minuti zatem je bilo nevarno na drugi strani, ko je Bagnack najvišje skočil ob podaji iz kota, vendar je njegov poskus z glavo ustavila prečka.

Odličen večer zmajev je v 88. minuti zaokrožil Endri Cekici, ki je zadel z bele točke in postavil končni izid 3:0

Zmaji so v Velenju zanesljivo dosegli četrto prvenstveno zmago, naslednjo tekmo pa bodo igrali 18. avgusta, ko se bodo v Kidričevem pomerili z druoguvrščenim Aluminijem.