20.09.2020
V Kidričevem so slavili domači
NK ALUMINIJ – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 1:0 (0:0)

Strelci: Matjašič (72.)

Kidričevo, Športni park NK Aluminij, glavni sodnik: Dragoslav Perić, pomočnika: Manuel Vidali, Adis Habibović, četrti sodnik: Mihael Antić

Aluminij: Janžeković, Azemović, Horvat, Pantalon, Jakšić, Čermak, Pečnik (od 80. Kukuličić), Ploj, Grajfoner, Flakus Bosilj (od 88. Maletić), Klepač (od 64. Matjašič).

Trener: Grubor Slobodan.

Olimpija: Frelih, Šme (od 77. Bagarić), Samardžić, Korun, Pavlović, Čekiči (od 63. Vukušić), Elšnik, Caimacov (od 46. Kurež), Kapun (od 77. Ostrc), Vombergar, Ivanović (od 88. Blagaić).

Trener: Skender Dino.

Rumeni kartoni: Ivanović (22'), Caimacov (25'), Samardžić (76', 90'), Korun (84.); Grajfoner (81.)

Rdeči kartoni: Samardžić (90')

Nogometaši Olimpije so v nedeljo, 20. septembra, odigrali srečanje 4. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V Kidričevem so proti ekipi Aluminija izgubili z rezultatom 1:0.

Prvi del tekme ni bil bogat s priložnostmi, zato vratarja nista imela veliko dela. Prva nevarna priložnost na tekmi je pripadla domačim. V 14. minuti je Jakšič nevarno sprožil z roba kazenskega prostora, žoga pa je poletela mimo gola. V 29. minuti se je zatresel okvir Olimpijinih vrat. Pečnik je prodrl v kazenski prostor in nevarno sprožil, a Zmaje je rešila vratnica. Zmaji so imeli žogo več časa v svoji posesti in imeli nekaj polpriložnosti, a resne nevarnosti za domačega vratarja ni bilo. Prvi polčas se je končal z rezultatom 0:0.

V samem uvodu drugega polčasa se je z izjemno obrambo izkazal Frelih. Vratar Olimpije se je iz oči v oči znašel s Klepačem in ubranil njegov poskus. V 53. minuti je bila Olimpija blizu zadetka. Po podaji iz kota in zmedi v kazenskem prostoru je do strela z roba petmetrskega prostora prišel Šme, a izkazal se je domači vratar, ki je strel ubranil. Že čez nekaj trenutkov je do strela z glavo prišel Samardžić, a je meril čez gol. V 58. minuti so po uigrani akciji iz kota zapretili domači. Do strela z roba kazenskega prostora je prišel Čermak, žoga pa je poletela prek vrat.

V 72. minuti so domači povedli. Po podaji Čermaka v kazenski prostor je Matjašić z neposredne bližine poslal žogo v mrežo. V 84. minuti so bili Zmaji izjemno blizu izenačenja. Po odličnem strelu Elšnika z roba kazenskega prostora je na golovi črti z glavo posredoval branilec Aluminija. V 90. minuti je Olimpija ostala z igralcem manj. Samardžić je prejel drugi rumeni karton in bil posledično izključen. Srečanje se je zaključilo z zmago Aluminija z 1:0.

Naslednja tekma Zmaje čaka v nedeljo, 27. septembra, ko se bodo v Stožicah pomerili z Domžalami.