26.11.2020
Zmaga nad Aluminijem
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK ALUMINIJ 3:0 (2:0)

Strelci: Ivanović (5', 44'), Vombergar (56')

Ljubljana – Stadion Stožice, glavni sodnik: Roberto Ponis, pomočnika: Manuel Vidali, Adis Habibović, četrti sodnik: Mihael Antič.

Olimpija: Frelih, Boakye (od 72. Andrejašič), Perković, Pavlović, Samardžić, Milović, Caimacov (od 80. Ostrc), Kvesić (od 85. Kurež), Močinić, Ivanović (od 72. Bosić), Vombergar (od 80. Bagarić).

Trener: Skender Dino.

Aluminij: Janžeković, Azemović, Horvat (od 71. Kim), Klepač (od 70. Pečnik), Jakšič, Ploj, Flakus Bosilj (od 81. Krajnc), Čermak, Matjašič (od 63. Grajfoner), Pantalon, Prša (od 63. Maletič).

Trener: Grubor Slobodan.

Rumeni kartoni: /

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v četrtek, 26. novembra, odigrali srečanje 13. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V Stožicah so proti Aluminiju zmagali z rezultatom 3:0.

Zmaji so tekmo začeli odlično. V 4. minuti je Caimacov priigral enajstmetrovko, minuto kasneje pa jo je uspešno izkoristil Ivanović in Olimpijo povedel v vodstvo. V 18. minuti so imeli nogometaši Aluminija lepo priložnost za izenačenje. Ploj je utekel domači obrambi in podal v kazenski prostor, kjer je do žoge prišel Klepač. Napadalec Aluminija je streljal, a Frelih je z izjemno obrambo žogo odbil v kot. V 29. minuti so ponovno zapretili zeleno-beli. Po uigrani kombinaciji iz kota je do strela prišel Samardžić, a vratar Aluminija mu je preprečil veselje. Ob koncu polčasa, natančneje v 44. minuti, so Zmaji ponovno zadeli. Vombergar je priboril žogo na nasprotnikovi polovici in lepo podal do Ivanovića, ki je rutinirano premagal vratarja Janžekoviča. Prvi del tekme se je končal z dvojnim vodstvom Olimpije.

Na začetku drugega polčasa so nevarno zapretili nogometaši Olimpije. V 51. minuti Ivanović ni uspel izkoristiti izjemne priložnosti, ki se mu je ponudila, po tem ko je Močinić odvzel žogo nasprotniku na robu kazenskega prostora. Z neposredne bližine mu je vratar Aluminija preprečil tako imenovani 'hat-trick'. V 54. minuti se je s prodorom izkazal Caimacov, ki je pretekel polovico igrišča, nato pa sprožil, a meril je malenkost premalo natančno. V 56. minuti so zeleno-beli kronali prevlado. Po lepi, hitri akciji je Vombergar prišel do strela iz kazenskega prostora in žogo poslal v mrežo. V 65. minuti se je izkazal Frelih, ki je ubranil nevaren poskus gostov. Domači so nadzorovali potek srečanja in gostom niso pustili, da bi prihajali do nevarnih priložnosti. Srečanje se je končalo z rezultatom 3:0 za Olimpijo.