10. Krško 23 16

Usodne so bile neizkoriščene priložnosti

09.03.2019
Robert Pevnik po porazu v Kranju
Olimpija je v 22. krogu državnega prvenstva doživela poraz v Kranju. Varovanci Roberta Pevnika so na gostovanju prikazali zelo dobro igro, si pripravili več priložnosti (streli 15:6, koti 7:2) in vodili vse do 88. minute, nato pa v zadnjih sedmih minutah prejeli dva gola in ostali praznih rok.

»Izgubili smo zaradi neizkoriščenih priložnosti. V prvem polčasu smo igrali odlično in imeli dobro dinamiko, a bili preslabi pri zaključevanju akcij. Žal smo imeli preveč zgrešenih situacij za gol. Brezglavo smo želeli doseči drugi gol, kar nas je drago stalo,« je o tekmi povedal Pevnik.

Glavni trener zmajev je dodal, da bo hitro treba pozabiti poraz, saj prihodnji konec tedna v Stožicah gostuje Maribor: »Današnji rezultat bo treba čim prej pozabiti, moramo dvigniti ekipo in se pripraviti na derbi z Mariborom.«

Olimpija na sobotnem derbiju ne bo mogla računati na prvega podajalca Asmirja Suljića, ki je prejel četrti rumeni karton v prvenstvu, dobrodošla novica pa je, da se je danes vrnil prvi strelec moštva Rok Kronaveter: »Kronaveter se počasi vrača, verjamem, da bomo dvignili njegovo formo pred derbijem,« je o povratniku povedal Pevnik.