Olimpija - CB24 Tabor Sežana

V devetem krogu se bodo Zmaji pomerili proti Celju

17.09.2021
Pred tekmo 9. kroga PLT
Nogometaši Olimpije bodo v soboto, 18. septembra, ob 20.15 odigrali srečanje 9. kroga Prve lige Telemach. V Stožicah se bodo pomerili z ekipo Celja. Vstopnice so v prodaji na klubski spletni strani prek naslednje povezave, v uradni trgovini NK Olimpija in prek prodajnih kanalov Petrola.

Zmaji so v prejšnjem krogu izgubili proti Muri z rezultatom 1:0. V prvem polčasu so imeli nekaj težav, v drugem pa so zaigrali odločneje, a jim kljub temu ni uspelo zadeti. Trenutno na lestvici s 13 točkami zasedajo tretje mesto. Enak izkupiček imata še drugouvrščeni Bravo in četrti Maribor. Koprčani imajo na vrhu lestvice 19 točk.

Celjani se prebujajo po zaspanem začetku prvenstva. V prvih šestih krogih so zabeležili le štiri točke, v zadnjih dveh pa so dvakrat zmagali. Skupno imajo sedaj 10 točk, kar jih uvršča na sedmo mesto. Njihov prvi strelec je Ivan Božić s tremi zadetki, sledi mu Žan Medved z dvema.

V lanski sezoni sta se tekmeca srečala petkrat, štirikrat v prvenstvu in enkrat v pokalu. Na ligaških tekmah je dvakrat slavila Olimpija, enkrat je zmagalo Celje in en obračun se je končal z neodločenim izidom. Navijačem Olimpije bo zagotovo v najlepšem spominu ostal pokalni dvoboj, ki je odločal o zmagovalcu Pokala Pivovarna Union. Zmaji so slavili z 2:1 in se veselili naslova pokalnih prvakov.

Trener Olimpije, Savo Milošević, proti Celju ne bo mogel računati na kapetana ekipe, Timija Maxa Elšnika. Slednji je na tekmi proti Muri prejel rdeči karton, zato nima pravice nastopa na dveh srečanjih. Pri Celjanih bo manjkal Ivan Mayeuski, ki je izpolnil kvoto štirih prejetih rumenih kartonov.

Glavni sodnik srečanja bo Matej Jug, s strani mu bosta pomagala Manuel Vidali in Tomaž Černe, vlogo četrtega sodnika pa bo opravljal Mihael Antič. Potek tekme bo nadziral tudi sistem VAR.

Za vse, ki si obračuna ne boste mogli ogledati v živo s tribun stadiona Stožice, bo neposredni prenos tekme na programu Sportklub 1.