06.06.2020
Zmaji v Sežani do treh točk
NK TABOR SEŽANA – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 0:3 (0:1)
Strelci:  Menalo (29', 86'), Ostrc (65')

Sežana – Stadion Rajko Štolfa, glavni sodnik: Mertik Bojan (Odranci), pomočnika: Vukan Robert (Gornja Radgona), Smej Simon (Fokovci), četrti sodnik: Kajtazović Nejc (Kranj), delegat: Komel Otmar (Renče).

Tabor: Šugić, Ristić, Azinović, Serge, Krivičić (od 79. Mihaljević), Zebić, Salkić (od 71. Laukžemis), Kouao, Stevanović, Bongongui (od 79. Stančič), M. Babić (od 75. Sever). Trener: Camoranesi Mauro German.

Olimpija: Vidmar, Boakye, Jurčević (od 89. Andrejašič), Samardžić, Kamy, Tomić, Ostrc (od 77. Elšnik), Savić, Bezjak (od 60. Kapun), Menalo, Vukušić. Trener: Safet Hadžić.

Rumeni kartoni: Kouao, Ristić, Salkić, Bongongui; Jurčević.

Olimpija je 26. krog Prve lige Telekom Slovenije odigrala v Sežani, kjer jih je gostil Tabor. Po dolgem premoru so zmaji tekmo odigrali brez poškodovanih Valenčiča in Kneževića. Prav tako sta tekmo zaradi kartonov morala izpustiti Čekiči in Bagnack. V prvo enajsterico se je uvrstil mladi Enrik Ostrc, ki je za člansko ekipo Olimpije tako debitiral s 17. leti. Po dolgi odsotnosti pa je v drugem polčasu v igro vstopil tudi Nik Kapun.

Prvo priložnost na tekmi so v 5. minuti imeli nogometaši Tabora, ko je bil nevaren Stevanović. Temu je v 17. minuti sledil prodor Savića po levi strani, ki pa se je znašel v prepovedanem položaju. Po napačni podaji Vidmarja je Tabor znova prišel do strela v 19. minuti, ki ga je Vidmar obranil in tako ohranil nedotaknjeno mrežo. Prvi polčas se je odločil v 29. minuti, ko je Denis Kouao v kazenskem prostoru podrl Stefana Savića. Iz enajstih metrov je v polno zdel Menalo. Ekipi sta v slačilnici odšli z rezultatom 0:1 v korist zmajev.

Tudi v drugem polčasu je prva resna priložnost bila na strani Tabora, ki jo je Vidmar obranil. V 65. minuti se je izkazal mladi debitant Enrik Ostrc, ki je z odločnim strelom od daleč poskrbel za vodstvo Olimpije z 0:2. Sledil je strel in zadetek Menala v 86. minuti. Z devetim zadetkom v prvenstvu je tako postavil končni izid na tekmi. Olimpija je v Sežani zabeležila nove tri točke.

Zmaji bodo naslednjo tekmo igrali v soboto, 13. junija, ko se bodo v Stožicah pomerili s Celjem.