24.08.2019
Zmaji z igralcem več nizali priložnosti, a derbi se je končal z 1:1
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NŠ MURA 1:1 (0:0)
Strelci: Tomić 66.; Šušnjara 53.

Ljubljana – Stadion Stožice, glavni sodnik: Dragoslav Perić (Kranj), pomočnika: Tomaž Klančnik (Slovenj Gradec) in Grega Kordež (Dol pri Ljubljani), četrti sodnik: Uroš Bensa (Nova Gorica), delegat: Iztok Gustinčič (Portorož).

Olimpija: Vidmar, Jurčević, Bagnack, Samardžić, Andrejašič, Tomić, Putinčanin, Savić (od 73. Kidrič), Menalo, Cekici, Vukušić. Trener: Safet Hadžić.

Mura: Obradović, Kozar, Bobičanec, Maruško, Kous, Karamarko, Maroša (od 84. Mulić), Horvat (od 79. Karničnik), Šušnjara, Šturm, Šporn (od 75. Kouter). Trener: Ante Šimundža.

Rumeni kartoni: Andrejašič (34.), Putinčanin (61.); Šušnjara (19.), Kous (62.)

Rdeči karton: Šušnjara (77.)

Olimpija je v sedmem krogu državnega prvenstva v Stožicah gostila Muro. Glavni trener Safet Hadžić je po gostovanju v Kidričevem naredil štiri spremembe v prvi postavi, namesto Maksimenka, Boakyeja, Suljića in Brkića so začeli Bagnack, Andrejašič, Savić in Putinčanin.

Zmaji so v težkih vremenskih pogojih prikazali napadalen nogomet. V drugi minuti je zapretil Menalo, a je Obradović ustavil njegov poskus, v 12. je Bagnack z glavo meril prek vrat, v 22. pa je bil znova v središču pozornosti Menalo, ki je bil premalo natančen z razdalje.

Gostujoči nogometaši so resneje zapretili v 26. minuti prek Šušnjare, ki je stekel v protinapad in streljal z leve strani, žoga paje poletela mimo bližnje vratnice. Zelo nevarno je bilo tudi v 42. minuti ob močnem strelu Bobičanca, a je Vidmar odlično posredoval in polčas se je končal brez golov.

V drugem delu je sledil hiter gol Mure. Dosegel ga je Šušnjara v 53. minuti, ko je sprejel globinsko podajo in z leve strani žogo poslal v daljši kot domačega gola. Zmaji so imeli le štiri minute kasneje priložnost za izenačenje, ob strelu Putinčanina pa je posredoval Obradović in mu preprečil veselje.

Olimpija je nato v 66. minuti le poravnala izid. Tomić si je priboril žogo v bližini gostujočega gola, si izmenjal podajo s Cekicijem in zadel iz bližine. Položaj zeleno-belih se je še dodatno izboljšal v 77. minuti, ko je Luka Šušnjara prejel drugi rumeni karton in Mura je tekmo morala nadaljevati z deseterico.

Domači so pritisnili proti golu Mure. V 81. minuti je z razdalje zgrešil Cekici, tri minute kasneje je bil iz neposredne bližine neuspešen rezervist Kidrič, v 87. minuti pa je Obradović ustavil poskus Vukušića z glavo.

Zmajem je kljub premoči in številnim priložnostnim zmanjkalo časa za preobrat, končni izid je bil 1:1. Nogometaši Olimpije bodo naslednjo tekmo igrali 31. avgusta, ko bodo gostovali pri novincu Taboru iz Sežane.