10. Ankaran Hrvatini 17 8

Vaasa s prednostjo v Ljubljano

29.06.2017
Finci izkoristili edino priložnost
Kvalifikacije za Evropsko ligo, 1. krog, 1. tekma. Elisa Stadion, Sodnik: Petr Ardeleanu (Češka):

VPS VAASA - NK OLIMPIJA LJUBLJANA 1:0 (1:0)
Strelec: Vahtera (12.)

VAASA: Meerits, Lahti (od 90. Koskimaa), Engström, Viitikko, Voutilainen, Hakola, Lähde, Morrissey (od 70. Sohna), Levänen, Vahtera (od 82. Clennon), Lampi. Trener: Petri Vuorinen.
OLIMPIJA: Vidmar, Ilić, Mitrović, Zarifović, Štiglec, Brkić, Miškić (od 78. Cretu), Tomić, Oduwa (od 80. Eleke), Issah, Benko (od 67. Gajić). Trener: Igor Bišćan.

Rumeni kartoni: Miškić (36.), Zarifović (48.), Gajić (78.)

Zmaji so se na zahodu finske v prvi evropski tekmi v letošnji sezoni pomerili s Finsko Vaaso, trenutno drugo uvrščeno ekipo tamkajšnjega državnega prvenstva. Že v prvem polčasu je bilo videti, da gre za resno ekipo, ki ima v igri rep in glavo. Finci so ogromno držali žogo na svoji polovici, zapretili pa so vsega enkrat - a žal tudi zadeli. V 12. minuti so krenili v protinapad, ki ga je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora v gol pretvoril Vahtera. Pred in po tem so bili Ljubljančani boljši. V 17. minuti je s prostega strela močno sprožil Brkić, vratar Meerits je s skrajnimi napori žogo odbil v kot. Prav po kotu se je v priložnosti znašel Benko, toda ni prišel do pravega zaključnega strela. Hrvaški napadalec je zapretil še v 36. in 43. minuti, najbližje izenačenju v prvem polčasu pa so zmaji prišli prek Brkića, ki je v 32. minuti z razdalje stresel prečko.

Tudi v drugem polčasu smo spremljali enosmeren promet, ki pa žal ni obrodil sadov. V sedmi minuti nadaljevanja je z razdalje sprožil Issah, domači vratar, ki je bil sicer vse prej kot zanesljiv, pa je žogo odbil v kot. Videli smo pobudo Olimpije z ogromno posesti, žal pa v zaključkih akcij manjkalo več konkretnosti. V iskanju izenačujočega zadetka, ki bi poskrbel za mirnejšo pot v Ljubljano, je Igor Bišćan v igro poslal Cretuja, Gajića in Elekeja, kar pa žal ni pripomoglo k boljšemu rezultatu. Ostalo je pri minimalni zmagi Vaase, ki je zadetek dosegla iz edine priložnosti na tekmi.

Verjamemo, da bo na povratni tekmi drugače, zato vas že zdaj vabimo v Stožice, kjer se bo odločalo o potniku v drugi krog kvalifikacij. Tekma bo v četrtek, 6. julija, ob 20:15.