29.06.2020
Olimpija je na derbiju potrdila prvo mesto
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK MARIBOR 1:0 (0:0)
Strelec: Vukušić (59')

Ljubljana – Stadion Stožice, glavni sodnik: Jug Matej (Tolmin), pomočnika: Žunič Matej (Kranj) in Vukan Robert (Gornja Radgona); četrti sodnik: Kajtazović Nejc (Kranj), delegat: Turk Janko (Lovrenc na Dravskem polju).

Olimpija: Vidmar, Andrejašič, Samardžić, Šme (od 89. Kamy), Jurčević, Tomić, Ostrc, Menalo, Cekici (od 74. Bezjak), Savić (od 73. Elšnik), Vukušić (od 83. Pavlović). Trener: Dino Skender.

Maribor: Handanović, Milec, Peričić, Rajčević (od 71. Koblar), Viler, Vrhovec, Cretu (od 64. Dervišević), Pihler (od 64. Tavares), Bajde (od 64. Santos), Mešanović (od 59. Požeg Vancaš), Zahović. Trener: Sergej Jakirovič

Rumeni kartoni: Jurčević, Čekiči; Cretu, Viler, Santos, Zahović.

Rdeči karton: Jurčević.

NK Olimpija Ljubljana se je včeraj v Stožicah pomerila z NK Maribor. Večni derbi je odločal o trenutnem prvem mestu na lestvici PLTS. Olimpija je po 29. krogu državnega prvenstva namreč bila na prvem mestu lestvice s točko prednosti pred Mariborom. Dino Skender na svojem prvem derbiju ni mogel računati na Mackya Bagnacka, ki je zaradi kartonov tekmo izpustil. Zeleno-beli so z zadetkom Vukušića in odličnimi obrambami Vidmarja vpisali nove tri točke. Z borbeno igro so zmaji tako korak bližje osvojitvi naslova državnih prvakov.

V 9. minuti je Menalo po podaji Ostrca žogo podal v kazenski prostor. Tam je še pred zaključkom zmajev zanesljivo posredoval gostujoči vratar. Sledilo je nekaj poizkusov Olimpije, ki ni uspela priti do zaključka. V 24. minuti je iz kota izvajal Jurčević, ki je podal do Savića. Ta je s podajo v kazenski prostor našel Vukušića, ki pa je žogo slabo zadel. Največja priložnost Maribora v prvem polčasu je bil strel Pihlerja, ki je v 32. minuti streljal z leve strani in zatresel prečko Vidmarjevih vrat. Prvi polčas se je tako končal brez zadetkov.

Drugi polčas se je začel v znamenju Olimpije. V 50. minuti je do odlične priložnosti prišel Vukušić, ki pa je bil v prepovedanem položaju. Sledil je poizkus Menala, ki je v 56. minuti zadel zgolj zunanji del nasprotnikove mreže. Pritisk Olimpije je v 59. minuti unovčil Vukušić, ki je s strelom z desne premagal Handanovića. Z zadetkom se je Vukušić ponovno izenačil na vrhu lestvice strelcev Prve lige Telekom Slovenije. Do nove priložnosti je Vukušić prišel v 68. minuti, ko je že premagal gostujočega vratarja, a je v zadnjem trenutki posredovala obramba Maribora in ohranila rezultat 1:0. Maribor je resno ogrozil vrata Olimpije v 75. minuti, ko je v kazenskem prostoru streljal Zahović. Izkazal se je Šme, ki je z glavo žogo odbil z golove črte. V zaključku tekme je odlično branil Vidmar, ki mu je uspelo mrežo ohraniti nedotaknjeno tudi po izključitvi Jurčevića (drugi rumeni karton) v 80. minuti. Zmaji so tako z zmago na večnem derbiju potrdili prvo mesto v državnem prvenstvu in šest krogov pred koncem vodijo s štirimi točkami prednosti pred Celjem.

Zmaji bodo naslednjo tekmo odigrali v nedeljo, 5. julija, ko jih gosti Triglav iz Kranja.