25.09.2019
Olimpija v Domžalah slavila s 4:1
NK DOMŽALE – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 1:4 (1:2)
Strelci: Svetlin 29.; Savić 16., 61., Cekici 32., Lupeta 74.

Domžale – Športni park Domžale, glavni sodnik: Damir Skomina (Koper), pomočnika: Robert Vukan (Gornja Radgona) in Jure Praprotnik (Ljubljana), četrti sodnik: Andraž Kovačič (Ljubljana), delegat: Gojko Setnikar (Ljubljana - Polje).

Domžale: Mulalić, Vuklišević, Pišek, Klemenčič, Ibričić, Sikošek (od 71. Mujan), Käit (od 63. Sappinen), Šoštarič, Podlogar, Svetlin, Vuk (od 75. Jakupović). Trener: Andrej Razdrh.

Olimpija: Vidmar, Samardžić, Šme, Bagnack, Jurčević, Putinčanin, Tomić, Menalo, Savić (od 64. Valenčič), Cekici (od 78. Maksimenko), Vukušić (od 72. Lupeta). Trener: Safet Hadžić.

Rumeni kartoni: Pišek (45.), Vuklišević (46.); Jurčević (53.), Bagnack (68.)

Olimpija je v enajstem krogu državnega prvenstva gostovala v Športnem parku Domžale. V začetni postavi zeleno-belih je prišlo do dveh sprememb v primerjavi s preteklo tekmo proti Bravu, namesto Maksimenka in Valenčiča sta začela Bagnack in Menalo.

Ljubljančani so zelo dobro otvorili tekmo in povedli v 12. minuti. Luka Menalo je na levi strani kazenskega lepo ukanil Svena Šoštariča Kariča in mu s peto žogo poslal med nogama, njegovo podajo je izkoristil Stefan Savić in z leve strani zadel v daljši kot. Štiri minute kasneje je bilo znova nevarno pred vrati Domžal, Tomić je žogo poslal mimo Mulalića, a mu je veselje preprečila vratnica, v 19. minuti pa je Cekici iz prostega strela za las zgrešil gol.

Domžalčani so izid izenačili v 29. minuti, ko je z roba kazenskega prostora natančno zadel Svetlin.

Zmaji so odlično odgovorili na prejeti gol in le tri minute zatem znova povedli. Strelec je bil Endri Cekici, ki je s približno 25 metrov sprožil neubranljiv strel. Olimpija je do konca prvega polčasa pritiskala proti domačim vratom. V 38. minuti je po podaji Menala zgrešil Savić, v 42. pa je poskus Cekicija iz prostega strela ustavil Mulalić.

V drugem polčasu se je igra razživela po slabih 15 minutah. Gledalci so v 58. minuti videli kar dve priložnosti, najprej je bil v protinapadu Olimpije neuspešen Savić, na drugi strani pa je Vidmar ustavil strel Podlogarja.

Olimpijina klop se je v 61. minuti razveselila tretjega gola, ko je Savić z roba kazenskega prostora še drugič premagal Mulalića in podvojil prednost zmajev. Ti so v 74. minuti nadaljevali svoj strelski pohod, ko je rezervist Lupeta na levi vratnici pričakal predložek Luke Menala in z odlično potezo žogo poslal v gol. Portugalec je imel v 84. minuti še eno priložnost, ko je streljal iz obrata, a je žoga zletela mimo vrat.

Zmaji so tekmo dobili s 4:1 in poskrbeli za odlično popotnico pred večnim derbijem z Mariborom, ki bo to soboto v Stožicah.