04.08.2019
Zmaji proti Triglavu slavili s 4:2
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK TRIGLAV KRANJ 4:2 (3:1)
Strelci: Vukušić 20., 24., Menalo 30., Jurčević 59.; Aliaga Verdu 15., Tijanić 55.

Ljubljana – Stadion Stožice, glavni sodnik: Bojan Mertik (Odranci), pomočnika: Simon Smej (Fokovci) in Gorazd Topolnik (Ljutomer), četrti sodnik: Miran Bukovec (Lendava), delegat: Dušan Bezjak (Ljutomer).

Olimpija: Vidmar, Jurčević, Samardžić, Bagnack, Andrejašič (od 85. Šme), Tomić, Brkić (od 62. Valenčič), Savić (od 87. Kregar), Menalo, Cekici, Vukušić. Trener: Safet Hadžić.

Triglav: Čadež, Rogelj, Mertelj, Kumer, Arh Česen (od 40. Žurga), Kryeziu, Herić (od 46. Udovič), Aliaga Verdu (od 76. Hasanaj), Tijanić, Mlakar, Majcen. Trener: Dejan Dončić.

Rumeni kartoni: Tomić (44.); Majcen (24.), Kryeziu (80.)

Olimpija je v četrtem krogu državnega prvenstva v Stožicah gostila nogometaše Triglava.

Pri zmajih je po četrtkovi tekmi v kvalifikacijah za ligo Europa prišlo do treh sprememb v začetni postavi, namesto Boakyeja, Putinčanina in poškodovanega Suljića so od prve minute zaigrali Andrejašić, Brkić in Menalo.

Ljubljančani so hitro zagospodarili na igrišču in v prvih treh minutah dvakrat streljali proti vratom nasprotnika, a se rezultat ni spremenil. Domači so imeli še naprej terensko premoč, medtem ko so Triglavani čakali na svoje priložnosti iz protinapadov. In v 15. minuti so Kranjčani tudi povedli, ko je Mlakar krenil v protinapad in streljal z razdalje, Vidmar je ubranil njegov poskus, odbito žogo pa je v mrežo potisnil Aliaga Verdu.

Olimpija je ekspresno poskrbela za preobrat. V glavni vlogi je bil Ante Vukušić, ki je po petih minutah nadaljevanja izenačil po podaji Menala, v 24. minuti pa po odličnem preigravanju v kazenskem prostru Triglava povedel zmaje v vodstvo z 2:1. Vratar Triglava Luka Čadež je moral v 30. minuti še tretjič po žogo v svojo mrežo. Za to je bil kriv Luka Menalo, ki je z desne strani neubranljivo dosegel svoj ligaški prvenec za Olimpijo. Zmaji so polčas dobili s 3:1.

Gledalci so na začetku drugega polčasa videli hiter gol Triglava. Po napaki domače obrambe je v 55. minuti zadel Tijanić. Olimpija je imela pripravljen odgovor in je štiri minute zatem dosegla četrti gol, iz bližine je bil uspešen Jurčević.

V nadaljevanju je igra potekala med obema kazenskima prostoroma. Ekipi sta si priigrali nekaj polpriložnosti, a se rezultat ni spremenil.

Olimpija je vknjižila zasluženo zmago, tretjo v sezoni, s katero je sama na vrhu prvenstvene lestvice. Naslednjo tekmo bo igrala prihodnjo nedeljo, ko bodo v 5. krogu državnega prvenstva gostovala v Velenju.