7. CB24 Tabor Sežana 32 37
8. Domžale 32 36
9. Triglav Kranj 32 31
10. Rudar 32 10

Vukušić: »Verjamem, da smo zmagali zasluženo in tako v Kranj odhajamo s prvim mestom.«

29.06.2020
Derbi je Olimpiji tokrat prinesel ogromno
NK Olimpija Ljubljana je v 30. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagala NK Maribor z rezultatom 1:0. Mrežo je za zmaje v 59. minuti zatresel Ante Vukušić. Po podatkih Nogometne zveze Slovenije, si je derbi v najbolj gledanem delu tekme ogledalo skoraj 200.000 gledalcev. To je pomenilo, da si je tekmo ogledal vsak četrti gledalec, ki je bil tisti trenutek pred televizijskim ekranom.

Dinu Skenderju je na svojem prvem derbiju uspelo ekipo pripeljati do zmage: »Tekma je bila za nas zelo težka, zavedali smo se njenega pomena. Spremljali smo lahko tudi dvig Maribora po prihodu novega trenerja. Bili so v zmagovalnem obdobju, zato smo vedeli, da lahko z njimi tekmujemo zgolj ob izredno močni obrambi. Med polčasom smo se dogovorili, da žogo bolj spustimo na tla in poskušamo s protinapadi nasprotnika ujeti v bolj odprti igri. Na koncu se nam je to obrestovalo, saj smo zadeli za zmago. Na obeh straneh je bilo veliko priložnosti in lahko bi gledali tekmo s precej več zadetki, a na koncu moram fantom čestitati za zmago in predvsem borno na igrišču. Dali so vse od sebe za kar »kapo dol«. Najpomembnejše je, da gremo v naslednji krog z nekoliko manj pritiska, vseeno pa se zavedamo, da je vsaka tekma pomembna. Do konca je še 6 krogov in tekmeci so blizu, zato si popuščanja ne smemo dovoliti.«

Strelec zmagovalnega zadetka Ante Vukušić je po tekmi povedal: »Derbi ima že sam po sebi posebno noto, ta je bil še toliko bolj pomemben. Ne samo, da je šlo za tekmo z večnim rivalom Mariborom, ampak je tekma odločala tudi o trenutnem prvem mestu na lestvici PLTS. Verjamem, da smo zmagali zasluženo in tako v Kranj odhajamo s prvim mestom.«