25.07.2021
Prva prvenstvena tekma v sezoni
NK RADOMLJE – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 1:1 (1:1)

Strelci:  Petrov (17'); Pogačar (22')

Športni park Domžale, glavni sodnik: Dejan Balažič, pomočnika: Jure Praprotnik, Matej Žunič, četrti sodnik: Rade Obrenović

Radomlje: Šugić, Rugašević (od 60' Ihbeisheh), Mužek, Guček, Jazbec, Zabukovnik, Nuhanović, Primc, Pogačar, Nikolić, Cerar.

Trener: R. Hanžič

Olimpija:  Vidmar, Pavlović, Ratnik, Korun, Boakye, Tomić, Ostrc (od 46. Sešlar), Kapun, Aldair, Ziljkić, Petrov (od 46. Nukić).

Trener: S. Milošević

Rumeni kartoni:  Guček (53'), Jazbec (88'); Ziljkić (25'), Petrov (38'), Korun (85')

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v nedeljo, 25. julija, ob 17.00 odigrali srečanje 2. kroga Prve lige Telemach. V gosteh so proti Radomljam remizirali z 1:1.

Prva priložnost za Olimpijo je nastopila že v uvodu srečanja. Aldair je močno streljal, po obrambi vratarja pa je sprožil še Ziljkić. Žoga je poletela čez gol. V 17. minuti so Zmaji povedli. Aldair je s strani zelo lepo zaposlil Petrova, ki je pospravil žogo v mrežo Radomelj. Domači so po spletu zanje srečnih okoliščin hitro izenačili. V 22. minuti je Pogačar streljal proti vratom in zadel Koruna, od katerega se je žoga odbila v gol. Vidmar je bil brez moči. V nadaljevanju polčasa, ki se je končal z rezultatom 1:1, nevarnejših priložnosti ni bilo. Igra je večinoma potekala med obema kazenskima prostoroma.

Nogometaši Olimpije so na začetku drugega polčasa hitro nevarno zapretili. Boakye je močno sprožil, a njegov strel je bil blokiran. Le nekaj trenutkov kasneje je z glavo poskusil Kapun, tokrat pa se je izkazal domači vratar. V 76. minuti se je izkazal Vidmar. Po poskusu iz prostega strela ni videl žoge, vendar je vseeno uspel odlično posredovati in žogo odbiti v kot. V zadnjih 15 minutah so Zmaji pritisnili proti vratom nasprotnika in si priigrali nekaj polpriložnosti, a niso uspeli zadeti. Srečanje se je končalo z rezultatom 1:1.