19.04.2019
Olimpija v Stožicah slavila s 3:1
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – ND GORICA 3:1 (1:0)
Strelci: Putinčanin 25., Kronaveter 48. (11m), Lupeta (54.); Kavčič (73.)

Ljubljana – Stadion Stožice, glavni sodnik: Roman Glažar (Hajdina), pomočnika: David Gabrovec (Markovci) in Aleš Skok (Ptujska Gora), četrti sodnik: Bojan Mertik (Odranci), delegat: Iztok Gustinčič (Portorož).

Olimpija: Vidmar, Štiglec, Maksimenko, Bagnack, Putinčanin, Valenčič, Andrejašič, Cekici, Savić (od 70. Kadrić), Kronaveter, Lupeta (od 84. Jurčević). Trener: Safet Hadžić.

Gorica: Sorčan, Grudina (od 65. Šipek), Kolenc, Filipović, Osuji, M. Kavčič, Halilović, Hodžić (od 84. Jermol), T. Kavčič, Lipušček, Velikonja (od 74. Smajlagić). Trener: Florijan Debenjak.

Rumeni kartoni: Štiglec (45.); Lipušček (32.), Halilović (41.)

Rdeči karton: Halilović (46.)

Nogometaši Olimpije so v Stožicah igrali tekmo 28. kroga državnega prvenstva proti Gorici. Glavni trener Safet Hadžić je naredil štiri spremembe v začetni postavi, namesto kaznovanega Tomića in Suljića, Jurčevića ter Boakyeja so začeli Valenčič, Cekici, Štiglec in Lupeta.

Zmaji so tekmo otvorili z zelo napadalno igro in v prvih 15 minutah sprožili štiri strele v okvir nasprotnikovega gola. Trikrat je poskusil Cekici, enkrat pa Savić, vendar je bil Sorčan vselej na pravem mestu.

Olimpija je svojo premoč kronala v 25. minuti. Takrat je Kronaveter izvedel prosti strel, ki je zletel v osrčje kazenskega prostora, podajo pa je na oddaljeni vratnici pričakal Putinčanin in zadel za vodstvo z 1:0.

Domači so bili tri minute kasneje blizu drugemu golu, ko je Kronaveter iz prostega strela že premagal Sorčana, veselje pa mu je preprečila prečka. Goričani so si v nadaljevanju prvega polčasa pripravili nekaj priložnosti, a je Vidmar uspešno posredoval ob vseh treh strelih na svoja vrata in zmaji so ob odmoru vodili z 1:0.

Kronaveter 13. v polno, Valenčič in Kadrić v vratnico

V prvi minuti drugega polčasa se je zgodil dogodek, ki je prelomil tekmo. Halilović je v svojem kazenskem prostoru podrl Cekicija in si prislužil drugi rumeni karton, Olimpija pa je imela na voljo enajstmetrovko. Izvedel jo je Kronaveter in s strelom po sredini povišal prednost domačih, to pa je bil že njegov 13. prvenstveni gol v tej sezoni, kar ga na lestvici strelcev uvršča na drugo mesto.

Olimpija se ni ustavila pri tem. V 54. minuti je izvedla napad po desni strani, sledila je globinska podaja na polovico Gorice, ki jo je sprejel Lupeta in iz bližine zadel za 3:0. Po šestih minutah nadaljevanja je bilo znova nevarno pred vrati gostov, ko je Valenčič lepo preigraval, na koncu pa zadel vratnico.

Gostje so prišli na svoj račun v 73. minuti, ko je Velikonja s podajo zaposlil Kavčiča, ta pa z leve strani sprožil diagonalen strel in s pomočjo vratnice premagal Vidmarja.

Zmaji so imeli pet minut po tem lepo priložnost za četrti gol. Mladi rezervist Kadrić je stekel na globinsko podajo Kronavetra, se znašel iz oči v oči s Sorčanom, a iz ugodnega položaja zadel vratnico. Olimpija je v preostanku tekme še nekajkrat ogrozila vrata Gorice, a je Sorčan ustavil preostale strele in tekma se je končala z zmago domačih s 3:1.

Zmaji bodo naslednjo tekmo igrali v torek, 23. aprila, ko se bodo v Stožicah z Aluminijem pomerili na povratni tekmi polfinala Pokala Slovenije.