02.03.2019
Olimpija na domačem igrišču premagala Celjane z 2:0
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – CELJE 2:0 (1:0)
Strelca: Črnic (45.), Savić (68.)

Ljubljana – Stadion Stožice, glavni sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj), pomočnika: Robert Vukan (Gornja Radgona) in Tomaž Klančnik (Slovenj Gradec), četrti sodnik: Mihael Antič (Dekani), delegat: Borut Knafelc (Pobegi).

Olimpija: Vidmar, Boakye, Burin (od 70. Valenčič), Maksimenko, Jurčević, Brkić, Tomić, Črnic (od 86. Çekiçi), Suljić, Savić, Lupeta (od 65. Kidrič).. Trener: Robert Pevnik.

Celje: Jurhar, Brecl, Vidmajer, Vizinger (od 89. Novak), Požeg Vancaš, Štraus (od 46. Pungaršek), Benedičič (od 65. Ibišević), Stojinović, Lotrič, Zaletel, Pišek. Trener: Dušan Kosič.

Rumeni kartoni: Suljić (71.), Valenčič (80.), Jurčević (90.); Benedičič (20.), Vizinger (89.), Vidmajer (90.).

Olimpija je na prvi domači tekmi v spomladanskem delu prvenstva gostila Celjane. Glavni trener Robert Pevnik je v primerjavi s tekmo v Krškem opravil spremembo v začetni enajsterici in namesto Marka Putinčanina vanjo uvrstil 17-letnega debitanta Matijo Burina.

Zmaji so bili v uvodnih minutah boljši nasprotnik in pokazali veliko želje po zadetku. Že v četrti minuti je Mario Jurčević z leve strani nevarno podal v kazenski prostor, žoga je preletela vratarja Metoda Jurharja in zadela vratnico. Tri minute kasneje je Eric Boakye z desne strani poslal uporaben predložek pred gostujoča vrata, a tam ni bilo nikogar od soigralcev, ofenzivo pa je v 9. minuti zaokrožil Matic Črnic, ki je z razdalje nastreljal Jurharja.

Celjani v prvih tridesetih minutah niso resneje ogrozili domačih vrat, dvakrat so preizkusili zbranost Nejca Vidmarja, ki pa je oba poskusa ustavil brez težav. Povsem drugače je bilo v 37. minuti ob strelu Rudija Požeg Vancaša, ki je z leve strani za las zgrešil cilj.

V samem zaključku polčasa pa zasluženo vodstvo Olimpije. Matic Črnic je sprejel globinsko podajo in sam stekel proti vratom Celja, na koncu pa hladnokrvno premagal Jurharja za izid polčasa.

Zmaji so v drugem polčasu nadaljevali z ofenzivno igro in po petih minutah zapretili prek Lupete, čigar poskus je ustavil Jurhar. Robustni napadalec Olimpije je znova zapretil v 59. minuti, ko je sprejel visoko podajo v kazenski prostor, a meril čez gol. Šest minut kasneje ga je na igrišču zamenjal novinec Rok Kidrič.

Domačini so svojo prevlado kronali v 68. minuti. Na levi strani sta lepo kombinirala Suljić in Savić, slednji je natančno meril v desni zgornji kot in povišal na 2:0.

Ekipi sta imeli v zaključku še nekaj priložnosti. Celjani so bili nevarni v 78. minuti, vendar pa je takrat Vidmar pravočasno zapustil vrata in ujel žogo pred gostujočim igralcem, na drugi strani pa je bil po kombinaciji Suljića in Črnica nevaren slednji, a je žogo poslal mimo leve vratnice.

Zmaji so tekmo mirno pripeljali h koncu in slavili zasluženo zmago, drugo v spomladanskem delu prvenstva.

Olimpija bo v 22. krogu državnega prvenstva gostovala pri Triglavu, tekma bo na sporedu 9. marca v Športnem centru Kranj.