Žilina : Olimpija 2:0 (1:0)*

25.07.2013
Konec Evrope za zmaje.

MŠK ŽILINA- OLIMPIJA 2:0

25.7.2013, povratna tekma 2. kroga kvalifikacij za Ligo Europa, stadion Pod Dubnom, gledalcev: 4.137, glavni sodnik: Jakob Kehlet (DEN), pomočnika: Lars Hummelgaard (DEN) in Jakob Bille (DEN), četrti sodnik: Jens Maae (DEN), kontrolor: Johannes Reijgwart (NED), delegat: Paolo Rondelli (SMR).

Strelci: 38', 56' Paur

MŠK Žilina:  Dubravka, Hučko, Akakpo, Majtan, Pečovsky, Piaček (K), Pich, Škvarka, Mihalik (od 73. Guba), Paur (od 77. Žilak) in Mabouka. Na klopi: Le Giang, Vavro, Mravec, Zuziak in Nunes. Trener: Adrian Gula.

Olimpija: Džafić (K), Eteme (od 11. Trifković), Jović, Zarifović, Djurković (od 74. Valenčič), Šporar, Ivelja, Omladič, Bagarić, Mitrović in Zeba (od 67. Zorc). Na klopi: Šeliga, Vicente, Bajrić in Baskera. Trener: Andrej Razdrh.

Rumeni kartoni:  29' Majtan, 74' Paur, 90+2' Guba ; 75' Mitrović

Rdeči kartoni:

---

1' - Začetek tekme v Žilini! Gremo OLIMPIJAAA!

5' - Škvarka je prišel do srela z roba kazenskega prostora, brez težav za Džafića.

11' - Zaradi poškodbe je igrišče zapustil Eteme, namesto njega v igro Trifković.

13' - Omladič je prestregel žogo na polovici Žiline in potegnil do kazenskega prostora, odločil se je za povratno podajo do Djurkovića, ki pa je meril previsoko.

29' - Igra se odvija na sredini terena. Domači poizkušajo prebijati po bokih, a do sedaj brez večjih priložnosti.

32' - Z velike razdalje je streljal Paur, žoga mimo vrat.

36' - Prestrežen protinapad domačih, Trifković je prišel do žoge na razdalji 30-ih metrov do vrat Slovakov ter potegnil do roba kazenskega in sprožil, a je meril preveč po sredini vrat. Ostaja 0:0.

38' - Gol za Žilino, dosegel ga je Paur. Domači so poslali predložek z leve strani, v pet-metrskem prostoru pa je bil najvišji Paur, ki je z glavo zaključil. Žilina - Olimpija 1:0.

44' - Po gneči v kazenskem prostoru Olimpije, je nekdo od gostov prišel do strela z glavo in zadel vratnico.

45' - Dve minuti sodniškega dodatka v prvem polčasu.

45+2' - Konec prvega polčasa!

POLČAS

46' - Začel se je drugi polčas.

54' - Kot za Žilino z leve strani, najvišji v skoku Pich, ki pa je meril visoko prek vrat.

56' - Gol za Žilino, dosegel ga je Paur. Identična akcija kot pri prvem golu. Predložek z leve strani in Paur zopet najvišji v skoku. Žilina - Olimpija 2:0.

58' - Paur je poizkušal z razdalje, a je naciljal Picha, ki je sprožil iz polobrata, Džafića je rešila vratnica.

67' - Druga menjava pri Olimpiji, namesto Zebe v igro Zorc.

73' - Menjava pri Žilini, namesto Mihalika v igro Guba.

74' - Še zadnja menjava pri Olimpiji, namesto Djurkovića v igro Valenčič.

77' - Menjava pri domačih, namesto Paurja v igro Žilak.

80' - Hiter protinapad Žilaka in Majtana se je končal s strelom slednjega, k sreči mimo vrat.

81' - Šporar je z globinsko podajo našel Valenčiča na levi, ta je potegnil in sprožil, izkazal se je Dubravka.

85' - Jović je sedaj prodrl po levi strani in prišel do strela z roba kazenskega prostora, toda s slabšo nogo ni meril dovolj natančno.

89' - Omladič je poizkušal iz prostega strela z desne strani, a je meril direktno v vratarja.

90' - Tri minute sodniškega dodatka. Menjava pri Žilini, namesto Majtana v igro Mravec.

90+3' - Konec tekme! V naslednji krog kvalifikacij za Ligo Europa se je uvrstila Žilina.