03.12.2020
Zmaji so premagali Mariborčane
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK MARIBOR 2:0 (1:0)

Strelci: Ivanović (22'), Vombergar (67')

Ljubljana – Stadion Stožice, glavni sodnik: Dragoslav Perić, pomočnika: Robert Vukan, Manuel Vidali, četrti sodnik: Nejc Kajtazović.

Olimpija: Frelih, Boakye (od 60. Andrejašič), Perković, Pavlović, Marin (od 69. Korun), Milović, Caimacov, Kvesić (od 83. Ostrc), Elšnik, Ivanović (od 69. Močinić), Vombergar (od 83. Bosić).

Trener: Skender Dino.

Maribor: Jug, Pihler, Kronaveter (od 79. Kotnik), Cretu (od 46. Matko), Požeg Vancaš, Repas (od 79. Mihelič), Kolmanić, Mešanović (od 69. Tavares), Peričić, Martinović, Dos Santos.

Trener: Camoranesi Mauro.

Rumeni kartoni: Perković (58'); Cretu (31'), Pihler (90')

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v četrtek, 3. decembra, odigrali srečanje 15. kroga Prve lige Telekom Slovenije. Na večnem derbiju proti Mariboru so z zmagali z rezultatom 2:0.

Tekma se je začela zelo živahno. Zmaji so se v priložnosti znašli že v 1. minuti, ko je po hitrem protinapadu do strela prišel Marin. Vratar Jug je njegov poskus ubranil. Naslednjič je bilo pred vrati Maribora nevarno v 8. minuti, ko je do strela z roba petmetrskega prostora prišel Kvesić, a slednji je meril čez gol. V 15. minuti so zapretili gostje, a je Frelih odlično zapustil svoja vrata in preprečil zadetek. V 22. minuti je Olimpija zasluženo povedla. Po globinski podaji Caimacova je do žoge prišel Ivanović, ki je najprej preigral vratarja, nato pa žogo poslal v mrežo. Po prejetem zadetku so Mariborčani postali nekoliko bolj nevarni in prevzeli pobudo na igrišču. Obrambni igralci Olimpije so nekajkrat dobro posredovali, da so preprečili nevarnost pred vrati Freliha. V 35. minuti je imel Ivanović lepo priložnost za povišanje vodstva, a njegov strel z ugodnega položaja je poletel prek vrat. Novo priložnost so imeli Zmaji v 42. minuti, ko so Kvesića po strelu z roba kazenskega prostora od zadetka ločili centimetri. Prvi polčas se je končal z minimalnim vodstvom Olimpije.

Drugi del tekme so bolj nevarno začeli gostje. V 51. minuti je Kronaveter nevarno streljal z roba kazenskega prostora in žoga je poletela malenkost mimo gola. Zmaji so zapretili v 62. minuti, ko je po podaji Ivanovića do strela prišel Kvesić, a je bil njegov strel blokiran. V 67. minuti so Zmaji podvojili vodstvo. Najprej je s strelom poskusil Ivanović, vratar Maribora je strel ubranil, potem pa je do žoge prišel Vombergar in jo poslal v mrežo. Skender je po drugem zadetku izvedel nekaj menjav in srečanje se je nekoliko umirilo. Maribor je prevladoval, a niso bili posebno nevarni. Tekma se je končala z zmago Olimpije z rezultatom 2:0.