18.09.2021
Po tekmi 9. kroga PLT
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK CELJE 1:0 (1:0)

Strelci:  Ziljkić (9')

Ljubljana, Stadion Stožice glavni sodnik: Matej Jug, pomočnika: Manuel Vidali, Tomaž Černe, četrti sodnik: Mihael Antič.

Olimpija: Vidmar, Pavlović, Boakye, Crnomarković, Korun, Sešlar (od 79. Gavrić), Tomić, Kapun (od 64. Ratnik), Aldair, Nukić, Ziljkić (od 86. Kurež).

Trener: S. Milošević.

Celje: Raduha, Zaletel, Zec (od 59. Brecl), Šporn (od 59. Sokler), Flis, Vrbanec (od 74. Benedičič), Begić, Kerin (od 68. Kuzmanović), Svetlin, Medved (od 59. Žižek), Božić.

Trener: A. Šalja.

Rumeni kartoni: Pavlović 2x, Korun; Božić, Zec, Svetlin, Sokler, Benedičič.

Rdeči kartoni: Pavlović

Nogometaši Olimpije so v soboto, 18. septembra, odigrali srečanje 9. kroga Prve lige Telemach. V Stožicah so proti Celju zmagali z rezultatom 1:0.

Zmaji so hitro prišli do vodstva. V 9. minuti je Ziljkić močno sprožil s prostega strela, nato pa je žoga zadela enega izmed igralcev v živem zidu in končala v mreži. Krilni napadalec Zmajev je bil nevaren tudi v 23. minuti, ko je sprožil z razdalje 10 metrov, a tokrat je meril preveč visoko. V 32. minuti so nogometaši Olimpije izpeljali odlično akcijo. Crnomarković je poslal dolgo podajo proti Aldairju, ki je odlično sprejel žogo in streljal. Vratar je žogo uspel odbiti v kot. V 38. minuti je s strelom z roba kazenskega prostora poskusil Sešlar. Meril je mimo gola. V zadnji minuti prvega polčasa so zapretili Celjani. Po predložku iz prostega strela je žoga nevarno poletela ob levi vratnici in naposled zapustila igrišče. Olimpija je na odmor odšla z minimalno prednostjo.

Zmaji drugega polčasa niso začeli vzpodbudno. Pavlović je v 47. minuti prejel drugi rumeni karton in bil izključen. Kljub igralcu manj so zeleno-beli ostajali nevarni. V 53. minuti je Ziljkić močno streljal z roba kazenskega prostora in Raduha se je zelo namučil, da jo je uspel odbiti v kot. Deset minut kasneje je sprožil Kapun, a vratar Celja je bil ponovno na mestu. V 72. minuti so zapretili Celjani. Po podaji iz kota je najvišje skočil Begić in streljal z glavo, nato pa se je izkazal Vidmar, ki je uspel uloviti žogo. Celjani do konca srečanja niso uspeli izenačiti in Olimpija je zasluženo zmagala.