Zmaga nad Muro za prvo mesto na lestvici

14.02.2021
Po tekmi 21. kroga PLTS
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NŠ MURA 2:0 (0:0)

Strelci: Ivanović (76'), Kurež (79')

Ljubljana, Stožice glavni sodnik: Matej Jug, pomočnika: Manuel Vidali, Adis Habibović, četrti sodnik: Alen Borošak

Mura: Obradović, Pucko (od 73. Horvat), Travner, Bobičanec, Maruško, Kouter, Kous (od 67. Karničnik), Antolin, Maroša, Korenc, Klepač.

Trener: Šimundža Ante

Olimpija: Frelih, Fink (od 66. Boakye), Mlinar Delamea, Korun, Pavlović, Elšnik, Ostrc (od 66' Kapun), Pungaršek, Ivanović, Perović (od 66' Kurež), Vombergar (od 88. Sešlar).

Trener: Stanković Goran.

Rumeni kartoni: Pungaršek (36'); Antolin (42'), Maruško (45')

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v nedeljo, 14. februarja, odigrali srečanje 21. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V Stožicah so zmagali z rezultatom 2:0.

Zmaji so imeli prvo nevarno priložnost v 12. minuti. Fink je potegnil žogo po desni strani igrišča in podal nizko podajo v kazenski prostor. Vombergar je žogo lepo prepustil Ivanoviću, ki je nevarno streljal, a meril je malenkost mimo vrat. V 14. minuti je Ivanović podal globinsko žogo do Vombergarja, ki se je znašel v obetavni situaciji, vendar je njegov strel poletel prek vrat. V 29. minuti so bili Zmaji zelo blizu izenačenja. Po predložku Ostrca je žoga poletela pred golovo črto, Delamea pa je bil le nekaj centimetrov prekratek, da bi jo pospravil v mrežo. Prvi polčas se je končal brez zadetkov.

Drugi del tekme se je začel s prevlado Zmajev, a si slednji niso uspeli priigrati nevarnih priložnosti. V 62. minuti se je mreža Mure sicer zatresla, a sodnik je zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja. V 69. minuti je Vombergar zgrešil iz položaja, iz katerega zelo redko greši. Po podaji Kureža je z glavo streljal z roba petmetrskega prostora in meril prek vrat. V 76. minuti je Olimpija zasluženo povedla. Djordje Ivanović je mojstrsko preigraval v kazenskem prostoru in z močnim ter natančnim strelom premagal vratarja Mure. Na nov zadetek Zmajev ni bilo potrebno čakati dolgo, saj so že v 79. minuti povišali vodstvo. Gal Kurež je z glavo dosegel svoj prvenec v zeleno-belem dresu. Tekma se je končala z zmago Olimpije.