09.03.2020
Za tri točke je zadel Vukušić
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NŠ MURA 1:0 (0:0)
Strelci: Vukušić (71')

Ljubljana – Stadion Stožice, glavni sodnik: Kajtazović Nejc (Kranj), pomočnika: Klančnik Tomaž (Slovenj Gradec) in Gabrovec David (Markovci), dodatna pomočnika: Perić Dragoslav (Kranj) in Šmajc David (Kranj); četrti sodnik: Jug Matej (Tolmin), delegat: Germič Dejan (Cerkvenjak).

Olimpija:  Vidmar, Boakye, Samardžić, Bagnack, Pavlović, Tomić, Bezjak (od 59. Menalo), Valenčič, Cekici, Savić, Vukušić. Trener: Safet Hadžić.

Mura: Zalokar, Bobičanec, Maruško, Kouter, Kous, Maroša, Karničnik (od 81. Žižek), Šušnjara (od 72. Filipović), Šturm, Šporn (od 76. Horvat), Gorenc. Trener: Ante Šimundža.

Rumeni kartoni: Cekici (46'), Bagnack (79'), Menalo (94'); Maruško (55'), Kous (77')

Rdeči karton: Bagnack (93')

Olimpija je na drugi domači tekmi spomladanskega dela sezone gostila ekipo Mure. Na krilih domačih navijačev so si v Stožicah priborili velike tri točke in prvo zmago proti Muri v tej sezoni. Zmaji tako ostajajo na vrhu lestvice s 50 točkami.

Za prvo resno priložnost na tekmi je poskrbel Valenčič s strelom v 12. minuti. Žoga je zletela mimo desne vratnice vratarja Zalokarja. Na drugi strani je nevaren napad Mure zaključil Karničnik. Po diagonalnem strelu je ta žogo poslal v vratnico. V prvem polčasu do drugih resnejših priložnosti ni prišlo.

Zmaji so tudi v drugem polčasu imeli terensko premoč. Zeleno-beli so nad nasprotniki vršili pritisk in v 71. minuti prišli do vodstva z 1:0. Po podaji Boakyeja je mrežo zatresel Vukušić. To je bil njegov 18. gol v sezoni. Olimpija je do konca tekme imela še nekaj priložnosti, vendar rezultat je ostal enak. Ob koncu tekme je 2-krat do nevarne priložnosti prišla Mura. Obakrat je bil na mestu Vidmar, ki je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Po drugem rumenem kartonu je v 93. minuti moral igrišče zapustiti Bagnack.

Fantje so tako ob bučni podpori navijačev prišli do nove zmage in prvim zasledovalcem pobegnili za 5 točk.

Zmaji bodo naslednjo tekmo igrali v soboto, 14. marca, ko se bodo v gosteh pomerili z NK Tabor Sežana.