Olimpija - Mura

Zmajčki pustili močan vtis v Novem Sadu

12.06.2019
Olimpijine mlajše selekcije na mednarodnem turnirju Vujadin Boškov
Odlično organizirani mednarodni turnir Vujadin Boškov, v spomin enemu izmed najbolj prepoznavnih in uspešnih trenerjev v zgodovini bližnje nam regije, je privabil več kot 50 klubov iz petih držav. Močno je bilo tudi Olimpijino zastopstvo. V Novem Sadu so nastopile ekipe U8, U9 in U11. Najstarejši, ki jih je vodil pomočnik prvega trenerja selekcije U11 Selvada Kujovića Luka Vrhovnik in so v Srbijo dopotovali v nepopolni zasedbi, so v predtekmovanju šestih ekip zabeležili tri zmage in dva poraza ter se zanesljivo prebili v izločilni del. Tam so najprej prepričljivo preskočili prvo oviro, nato pa nesrečno, po izvajanju najstrožjih kazni, nastope končali v četrtfinalu, a potem le zmogli dovolj moči in znanja, saj so slavili na preostalih dveh tekmah in osvojili končno peto mesto.

Bolj uspešni so bili njihovi mlajši klubski kolegi. Selekcija U8 trenerja Luka Anžurja, ki je bila zelo zanesljiva v skupinskem delu in še naprej vse do polfinala, je prvič na turnirju izgubila prav v boju za veliki finale, na koncu pa zasluženo osvojila tretje mesto. Ob tem je bil naš zmajček Emin Mešanović proglašen za najboljšega igralca mednarodnega turnirja Vujadin Boškov. Še za korak boljši so bili fantje trenerja U9 Luka Kovačiča, ki so nastopili celo v finalu in tam sploh prvič na turnirju priznali premoč nasprotniku. Poleg srebrne medalje so zmajčki pozdravili še razglasitev Patrika Jerana za naj vratarja trodnevnega turnirja v Novem Sadu.