10. Gorica 19 10

Zmaje čaka večni derbi

02.12.2020
Pred tekmo 15. kroga PLTS
Nogometaši Olimpije bodo v četrtek, 3. decembra, ob 16.45 odigrali srečanje 15. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V Stožicah se bodo v večnem derbiju pomerili z Mariborom.

Zmaji se v dvoboj podajajo po porazu z Domžalami. Z rumenimi so izgubili z rezultatom 3:1, po tem ko so slabo štartali v srečanje in se že v uvodnih minutah znašli v zaostanku dveh zadetkov. Za častni zadetek je s spektakularnim strelom poskrbel Michael Pavlović, za katerega je bil to prvenec v dresu Olimpije. Zeleno-beli so trenutno s 24 osvojenimi točkami na 3. mestu prvenstvene lestvice.

Mariborčani so v dobrem nizu petih zaporednih prvenstvenih zmag. Premagali so Aluminij, Domžale, Bravo, Celje in Sežano. Z 28 točkami zasedajo 1. mesto na lestvici.

Četrtkov večni derbi bo 142. v zgodovini. Na prvem letošnjem sta se tekmeca razšla z neodločenim rezultatom. Po začetnem vodstvu Maribora je za izenačenje poskrbel Djordje Ivanović, ki se s 7 zadetki nahaja na vrhu prvenstvene lestvice strelcev.

Strateg Olimpije, Dino Skender, na tekmi 15. kroga ne bo mogel računati na kapetana ekipe, Mirala Samardžića, ki je na srečanju z Domžalami prejel rdeči karton. Trener Maribora pri sestavi ekipe ne bo imel težav s prepovedmi igranja.

Glavni sodnik na večnem derbiju bo Dragoslav Perić, s strani mu bosta pomagala Robert Vukan in Manuel Vidali, vlogo četrtega sodnika pa bo opravljal Nejc Kajtazović.

Neposredni prenos srečanja boste lahko spremljali na programu TV Slovenija 2.