10. Rudar 20 8

Zmaji igrali svojo igro in dosegli želeno

10.11.2019
Izjave Safeta Hadžića, Endrija Cekicija in Vitje Valenčiča po domači zmagi
Olimpija je v 17. krogu državnega prvenstva na domačem igrišču premagala Tabor iz Sežane z 2:0. Strelec obeh golov je bil Endri Cekici, ki je zadel v obeh polčasih, prvega je dosegel v 14. minuti, drugega pa v 46. in poskrbel, da so Ljubljančani reprezentančni premor pričakali na prvem mestu.

Safet Hadžić je po uspešni tekmi dejal: »Od samega začetka smo igrali napadalno in dosegli to, kar smo želeli – zmagali. Pomembno je, da smo igrali svojo igro. Mi smo velika ekipa, smo pod nenehnim pritiskom in hitro se moramo pobrati po porazu. To smo danes tudi storili. Smo prevladovali in imeli hitre podaje, mislim, da je rezultat 2:0 realen. Premor bomo poskušali izkoristiti tako, da se dvignemo na višji nivo, dobimo preostale tri tekme in postanemo jesenski prvaki.«

Dvakratni strelec Endri Cekici je o dvoboju povedal: »Dobro smo pristopili k tekmi, to je bilo vidno že od samega začetka. Lahko bi zmagali z večjo razliko, a najpomembneje je to, da smo z dobro igro osvojili tri točke. Z rezultatom smo lahko zadovoljni.«

Vezist Vitja Valenčič, ki je v začetni enajsterici dobil priložnost namesto Bojana Kneževića, je dodal: »Bila je zelo težka tekma, kar smo tudi pričakovali. Po zgrešeni enajstmetrovki smo imeli pet, deset minut težave, saj so nasprotniki dobili krila, potem pa smo smo v drugem polčasu dosegli še drugi gol in tekmo suvereno pripeljali h koncu.«