25.07.2019
Vukušić in Savić zadela za neodločen izid
YENI MALATYASPOR – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 2:2 (1:1)
Strelci: Mina 20., Jahović 67./11m; Vukušić 13., Savić 74.

Malatya – Stadion Malatya, glavni sodnik: João Pinheiro (Portugalska), pomočnika: Rui Tavares in Bruno Rodrigues (oba Portugalska), četrti sodnik: Vitor Fernandes Ferreira (Portugalska).

Malatya: Farnolle, Kas, Hadebe, Meza, Cheabake, Yildrim, Fofana (od 75. Yildiz), Aydin (od 62. Ildiz), Donald (od 64. Guilherme), Koulossa, Jahović. Trener: Sergen Yalçın.

Olimpija: Vidmar, Boakye, Bagnack, Samardžić, Jurčević, Tomić, Brkić (od 70. Putinčanin), Suljić (od 73. Menalo), Savić, Cekici, Vukušić (od 94. Kadrić). Trener: Safet Hadžić.

Rumeni kartoni: Mina (53.) Guilherme (91.); Cekici (26.), Bagnack (66.)

Nogometaši Olimpije so v turškem mestu Malatya igrali prvo tekmo drugega kroga kvalifikacij za ligo Europa proti Malatyasporju.

Glavni trener Safet Hadžić je po prvenstveni tekmi v Domžalah naredil pet sprememb v začetni postavi, namesto Maksimenka, Putinčanina, Valenčiča, Menala in Kadrića so začeli Jurčević, Brkić, Tomić, Cekici in Vukušić.

Tekma se je začela s terensko premočjo domačinov, ki so prvič resneje napadli v četrti minuti prek Jahovića, ta pa je z desne strani za las zgrešil gol.

Olimpija je prvo priložnost dočakala v dvanajsti minuti, ko je Savić po lepem prodoru udaril prek gola. Le minuto kasneje pa so zeleno-beli povedli. Akcijo je začel Suljić, ki je podal Cekiciju na desni strani, ta je žogo poslal pred gol, kjer jo je neubranljivo v mrežo potisnil Vukušić.

Turško moštvo je izenačilo sedem minut zatem. Branilec Mina je udaril z razdalje, žoga pa je na poti do gola spremenila smer in končala v mreži. Zmaji bi lahko že v 22. minuti znova povedli, a se je Farnolle izkazal ob strelu Savića z leve strani.

Domačini so v nadaljevanju polčasa večino svojih napadov zaključevali prek Jahovića. Ta je v 34. minuti po udarcu iz kota meril mimo desne vratnice Olimpijinega gola, v sodniškem podaljšku pa se je ob njegovem poskusu izkazal Vidmar.

Savić odgovoril na gol Jahovića

Zmaji so v drugi del krenili z napadalno igro. V 53. minuti je ob strelu Boakyeja posredovala domača obramba, minuto kasneje pa je bil Cekici pred golom malenkost prekratek ob Jurčevićevi podaji.

Stadion v Malatyi je eksplodiral v 66. minuti, ko je Bagnack v kazenskem prostoru podrl Jahovića, glavni sodnik pa je pokazal na belo točko. Prav Jahović jo je uspešno izvedel za vodstvo z 2:1.

Zmaji so odgovorili v 74. minuti. Akcijo je začel Boakye in podal pred gol, tja pa je pritekel Savić in izenačil na 2:2.

Tekma se je končala z izidom 2:2, potnik v naslednji krog kvalifikacij pa bo znan čez teden dni v Stožicah. Zmaje pa pred tem čaka še prvenstveni derbi z Mariborom, ki bo v nedeljo v Ljudskem vrtu.