25.10.2020
Sežana je zmagala z rezultatom 2:1
NK TABOR SEŽANA – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 2:1 (1:1)

Strelci: Djalo (17', 67'); Elšnik (11')

Sežana, Stadion Rajko Štolfa, glavni sodnik: Nejc Kajtazović, pomočnika: Matej Žunič, Matic Mežnar, četrti sodnik: Andrej Žnidaršič

Sežana: Koprivec, Briški (od 82. Hlad), Nemanič, Ristić, Christ, Mihaljević, Krivičić, Zebić (od 57. Sever), Babić (od 82. Stanković), Djalo, Rovas (od 71. Fahd).

Trener: Stanković Goran

Olimpija: Frelih, Fink (od 64. Kurež), Samardžić, Korun (od 88. Bagarić), Perković (od 88. Ostrc), Elšnik, Marin, Andrejašič, Vombergar, Ivanović, Vukušić (od 76. Blagaić).

Trener: Skender Dino.

Rumeni kartoni: Mihaljević (26'), Nemanić (36'), Djalo (84'), Hlad (90'); Vukušić (33'), Marin (61'), Kurež (64')

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v nedeljo, 25. oktobra, odigrali srečanje 8. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V gosteh so proti ekipi Sežane izgubili z rezultatom 2:1.

Tekma se je začela s terensko prevlado domače ekipe, ki pa ni obrodila sadov. V 11. minuti je Olimpija povedla. Ivanović je podal Elšniku na rob kazenskega prostora, ta pa je takoj streljal na gol in Zmaje z zelo lepim zadetkom popeljal v vodstvo. Prednost zeleno-belih ni trajala dolgo, saj so nogometaši Sežane v 17. minuti že izenačili. Djalo je prišel do neoviranega strela z roba kazenskega prostora in postavil rezultat 1:1. Do konca polčasa je prevladovala igra med obema kazenskima prostoroma. Izpostaviti velja še strel Perkovića z roba kazenskega prostora v zaključku polčasa, ki pa je poletel mimo vrat.

V drugem delu tekme je prva priložnost pripadla Janu Andrejašiču, ki je sprožil močan strel z razdalje. Vratar Sežane je dobro posredoval in strel ubranil. V 55. minuti je bilo pred domačimi vrati ponovno nevarno. Po lepi kombinaciji Vombergarja in Ivanovića je slednji prišel do strela s strani, vendar ni bil dovolj natančen za zadetek. V 62. minuti so bili nogometaši Sežane zelo blizu vodstva. Sever je sprožil močan strel z razdalje, a je Zmaje rešila prečka. Okvir vrat se je zatresel tudi v 67. minuti, a tokrat zeleno-beli niso imeli toliko sreče. Žoga se je odbila do Djaloja, ki je dosegel svoj drugi zadetek na tekmi. V 77. minuti so Vombergarja od zadetka ločili centimetri. Njegov strel z glavo je poletel malenkost mimo gola. Do konca srečanja so Zmaji pritiskali na nasprotnikova vrata, a niso uspeli izenačiti. Sežana je osvojila tri točke.