23.11.2019
Bagnack, Vukušić in Menalo zadeli za 3:1
NK CELJE – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 1:3 (1:2)
Strelci: Vizinger 39.; Bagnack 3., Vukušić 6., Menalo 67.

Celje, arena Z'dežele, glavni sodnik: David Šmajc (Kranj), pomočnika: Tomaž Klančnik (Slovenj Gradec) in David Gabrovec (Markovci), četrti sodnik: Robert Vukan (Gornja Radgona), delegat: Danilo Kacijan (Cankova).

Celje: Rozman, Božić, Plantak, Benedičič (od 78. Štravs), Brecl, Stojinović, Travner, Kerin (od 43. Koritnik), Zaletel, Lotrič (od 78. Džumhur), Vizinger. Trener: Dušan Kosič.

Olimpija: Vidmar, Boakye, Samardžić, Bagnack, Jurčević (od 46. Maksimenko), Valenčič (od 91. Gorenc), Tomić, Savić, Menalo (od 84. Lupeta), Cekici, Vukušić. Trener: Safet Hadžić.

Rumeni kartoni: Benedičič (25.), Plantak (57.); Samardžić (35.)

Nogometaši Olimpije so na prvi tekmi po koncu reprezentančnega premora gostovali v Celju. V začetni postavi zmajev je prišlo do ene spremembe, namesto Jucieja Lupete se je vanjo vrnil Luka Menalo.

Zmaji so vrhunsko začeli tekmo in povedli po manj kot treh minutah. Mario Jurčević je podal iz kota, v kazenskem prostoru pa je najvišje skočil Macky Bagnack in zadel z glavo.

Olimpija je le tri minute kasneje podvojila vodstvo, Ante Vukušić je odlično preigraval na desni strani in akcijo zaključil s strelom v daljši kot. Najboljši strelec državnega prvenstva je zadel že petnajstič v sezoni.

Zeleno-beli so še naprej vrstili priložnosti. Bagnack je v 14. minuti zgrešil z glavo, minuto zatem pa je Rozman ustavil strel Menala. Zelo nevarno je bilo tudi v 19. minuti, ko je Cekici z razdalje zadel okvir vrat, nato se je priložnost ponudila tudi Vukušiću, a mu je veselje preprečil Rozman.

Celjani so v zaključku polčasa znižali izid, v 39. minuti je z desne strani neubranljivo zadel Vizinger. Isti igralec je ob izteku prvega dela še enkrat nevarno streljal, a je bil Vidmar na pravem mestu.

Drugi del se je začel s terensko premočjo zmajev, ki so v 67. minuti dosegli tretji zadetek. Akcijo je začel Menalo, ki je z desne strani podal pred gol, tam je Vukušić stresel prečko, odbito žogo pa je v gol potisnil Menalo.

Zadnjo priložnost za Olimpijo je v 83. minuti zapravil Savić, ki se je v kazenskem prostoru lepo otresel svojega čuvaja, njegov strel pa je ustavil Rozman.

Zmaji so tekmo dobili s 3:1 in Celjanom prizadejali prvi domači poraz sezone. Olimpija bo naslednjo tekmo igrala prihodnjo nedeljo, 1. decembra, ko bo gostovala pri Bravu.