21.10.2020
Olimpija napreduje v naslednji krog Pokala Pivovarna Union
NK BREŽICE – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 3:5 (1:1)

Strelci: Sokler (31', 65', 73'); Vukušić (29'), Vombergar (80.), samardžić (87.), 11m: Vukušić, Ivanović

Brežice, Stadion Brežice, glavni sodnik: Bojan Mertik, pomočnika: Eric Herženjak, Aleksander Burjan

Brežice: Kruljac, Urh, Sivonjič (od 68. Rešetič), Lipec, Jurečič (od 80. Ruedl), Martić, Božić, Hasan (od 80. Drugović), Sokler, Felja, Predanič (od 57. Pajaziti).

Trener: /

Olimpija: Frelih, Fink (od 58. Kurež), Samardžić, Korun, Perković (od 98. Andrejašič), Kapun (od 33. Ostrc), Marin, Caimacov, Blagaić (od 46. Vombergar), Ivanović, Vukušić.

Trener: Skender Dino.

Rumeni kartoni: Korun (91.)

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v sredo, 21. oktobra, odigrali srečanje 2. kroga Pokala Pivovarna Union. V gosteh so po izvajanju enajstmetrovk premagali Brežice.

V začetku srečanja sta bili obe ekipi previdni. Na nobeni strani ni bilo večjih nevarnosti in igra je večinoma potekala med obema kazenskima prostoroma. Olimpija je bila podjetnejša, a vrata Brežic niso bila resno ogrožena. Prva lepša priložnost je nastopila v 18. minuti, ko je Ivanović poskusil z močnim strelom z razdalje. Vratar domačih je strel ubranil. V 29. minuti se je prevlada Zmajem obrestovala. Vukušić je izkoristil napako v domači obrambi in dosegel zadetek. Vodstvo ni trajalo dolgo, saj so nogometaši Brežic že v 31. minuti izenačili. Iz polprotinapada je mrežo zatresel Sokler. V 39. minuti je imel Ivanović lepo priložnost za zadetek. Znašel se je sam pred vratarjem domačih in streljal, vendar se je branilec vrat izkazal ter strel ubranil. Ivanović je z atraktivnim strelom poskusil še v samem zaključku polčasa, a ni bil dovolj natančen. Prvi del tekme se je končal z rezultatom 1:1.

Začetek drugega polčasa je bil podoben začetku prvega, saj pravih priložnosti praktično ni bilo. V 65. minuti so nogometaši Brežic prišli do vodstva. Sokler je utekel obrambi Olimpije in žogo poslal v mrežo. Zmaji so imeli le minuto kasneje zelo lepo priložnost za izenačenje, vendar je domači vratar Vukušiću preprečil veselje, po tem ko se je ta znašel sam pred njim. V 73. minuti je Sokler dosegel svoj tretji zadetek na srečanju. Uspešno je izkoristil najstrožjo kazen. V 80. minuti je zaostanek znižal Vombergar. S strelom z glavo je zatresel mrežo. Za izenačenje in podaljške je v 87. minuti z zadetkom poskrbel Samardžić, ki je zadel že na drugi zaporedni tekmi. Sledili so podaljški.

V dodatnem času nevarnih priložnosti za zadetek praktično ni bilo. Omeniti velja Vukušićev zadetek, ki je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja, in strel Kureža, ki je poletel prek vrat. O zmagovalcu so odločale enajstmetrovke. Za Olimpijo sta zadetek z bele točke dosegla Vukušić in Ivanović, za ostalo pa je poskrbel Frelih, ki je ubranil kar 3 strele z bele točke. Zmaji so tako zmagali in napredujejo v naslednji krog.