Zmaji so premagali Celjane in skočili na prvo mesto

07.03.2021
Po tekmi 25. kroga PLTS
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK CELJE 1:0 (1:0)

Strelci: Perović (37')

Ljubljana, Stožice glavni sodnik: Bojan Mertik, pomočnika: Eric Herženjak, Staša Špur, četrti sodnik: Dragoslav Perić

Olimpija: Frelih, Boakye, Andrejašič (od 89. Maksimenko), Delamea, Savić, Korun, Valenčič (od 75. Čorić), Kapun (od 75. Ostrc), Elšnik, Ivanović (od 89. Kurež), Perović (od 75. Vombergar).

Celje: Jurhar, Kadušić, Kuzmanović, Benedičič (od 72. Dangubić), Rorič, Vrbanec, Martis, Ćalušić, Zaletel, Sokler, Kerin (0d 61. Božič).

Rumeni kartoni: Delamea (65'), Boakye (84'), Frelih (85'); Martis (15'), Benedičič (24'), Sokler (60'), Božič (90')

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v nedeljo, 7. marca, odigrali srečanje 25. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V Stožicah so proti ekipi Celja zmagali z rezultatom 1:0.

Prva priložnost na tekmi je pripadla Olimpiji. Elšnik se je odločil za močan strel z razdalje, a ni bil dovolj natančen in žoga je poletela mimo gola. V 27. minuti so Zmaji krenili v nevaren protinapad. Ivanović je lepo podal do Kapuna, slednji pa je bil le malenkost prekratek, da bi prišel do žoge na robu kazenskega prostora. V 36. minuti je nevarno streljal Andrejašič. Ivanović mu je prepustil žogo v kazenskem prostoru, bočni branilec Zmajev pa je prišel do strela z ugodnega položaja, a ni bil dovolj natančen. Le minuto kasneje so nogometaši Olimpije povedli. Elšnik je odlično preigraval v kazenskem prostoru, nato pa podal Peroviću, ki je z bližine neubranljivo streljal in dosegel zadetek. Prvi polčas se je končal z minimalnim vodstvom varovancev Gorana Stankovića.

Na začetku drugega polčasa so gostje pritisnili proti vratom Freliha. Pletli so mrežo okoli domačega kazenskega prostora, a si niso uspeli pripraviti nevarnejših priložnosti. V 64. minuti je na drugi strani do strela prišel Perović. Z razdalje 20 metrov je meril čez gol. V 72. minuti so zapretili nogometaši Celja. Kuzmanović je sprožil iz ugodnega položaja in zadel okvir vrat. V 77. minuti so zeleno-beli izvedli hiter protinapad. Po podaji Čorića v prostor je do žoge prišel Ivanović in stekel sam proti vratarju Celja. Streljal je proti vratom, a Jurhar je žogo odbil v kot. V zaključku tekme so Celjani pritisnili na Olimpijino obrambo, a slednja je odlično opravila svoje delo in tekma se je končala z zmago Zmajev.