17.10.2018
Petarda v mreži Primorcev
FC KOPER – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 0:5 (0:3)
Strelci: Savić (8.), Boateng (12., 48.), Vombergar (45.), Kronaveter (84.)

Koper, stadion Bonifika, glavni sodnik: Slavko Vinčič (Maribor), pomočnika: Tomaž Klančnik (Slovenj Gradec) in Tadej Friš (Sladki Vrh), četrti sodnik: Alen Borošak (Spodnji Duplek), delegat: Dušan Bezjak (Tolmin).

Koper: Grlj, Hadžić, Petrović, Bukara (od 46. Cvek), Tomić (od 56. Kovačević), Glavaš, Opara (od 82. Maslić), Fatić, Vrdoljak, Baša, Štromajer. Trener: Damir Milinović.

Olimpija: Vidmar, Boakye, Zarifović, Gorenc, Štiglec, Putinčanin, Valenčič (od 63. Tomić), Boateng, Suljić (od 63. Kronaveter), Savić, Vombergar (od 68. Lupeta). Trener: Zoran Barišić.

Rumeni kartoni: Petrović (17.), Vrdoljak (44.); Suljić (42.), Štiglec (62.)

Po letu dni premora se je Olimpija znova odpravila na gostovanje v Koper. Domači tretjeligaš je slovenske državne in pokalne prvake pričakal na prvi tekmi četrtfinala pokala Slovenije. Zoran Barišić je tokrat debi v zelenem dresu ponudil Janu Gorencu in Vitji Valenčiču, v vratih pa je stal Nejc Vidmar.

Zmaji so tekmo začeli odlično. Od prve minute so dali jasno vedeti, da so v Koper prišli po zmago, že po dvanajstih minutah pa so vodili z 2:0! V osmi minuti so Savić, Valenčič in Suljić izpeljali krasno akcijo. Slednji je znova fantastično asistiral, tako da odlično postavljenemu Saviću z neposredne bližine ni bilo težko premagati domačega vratarja. Veselje številnih ljubljanskih navijačev na Bonifiki se ni niti dobro poleglo, ko so znova skočili na noge. Tokrat se je Savić znašel v vlogi podajalca, odlično je zaposlil Boatenga, ki je s strelom izven kazenskega prostora rutinirano zaključil in povišal prednost. V naslednjem napadu je Vidmar z lepo obrambo preprečil gol domačim, nato pa so znova pretili zmaji. Vombergar, Valenčič, Suljić in Boateng so bili premalo natančni, a vseeno smo pred koncem prvega polčasa videli še en gol. V zadnjih minuti prvega dela je z razdalje streljal Valenčič, domači vratar je njegov strel zgolj odbil, kar je v slogu najboljših napadalcev kaznoval Vombergar in postavil rezultat prvega polčasa.

Drugi polčas se je začel tam, kjer se je končal prvi. Zmaji so četrti gol dosegli že v prvi konkretni akciji v drugem polčasu. Upornost Vombergarja je prinesla posest Olimpiji, ki jo je s hitro globinsko podajo proti Suljiću izkoristil Savić. Suljić je prišel pred domačega vratarja, nato pa izredno nesebično podal Boatengu, ki mu ni bilo težko žoge potisniti v prazno mrežo. V nadaljevanju tekme je tempo igre padel, zmaji so imeli posest in kar nekaj priložnosti, še en gol so dosegli v 84. minuti. Boakye je odlično potegnil v sredino, zaposlil Kronavetra, ki je podaljšal do Savića. Slednji je streljal, domači vratar je odbil, Kronaveter pa je nato žogo potisnil v mrežo za visoko zmago slovenskih državnih in pokalnih prvakov.

Povratna tekma bo 31.10. v Stožicah. Naslednja tekma državnih in pokalnih prvakov pa bo v nedeljo. Ob 17. uri bodo v Stožicah gostili Triglav, kar bo zadnja tekma pred drugim letošnjim večnim derbijem. Pridi v Stožice in pomagaj do odlične popotnice za derbi!