22.09.2021
Po tekmi 10. kroga PLT
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK DOMŽALE 2:1 (1:1)

Strelci:   Nukić (15', 86'); Karič (2')

Ljubljana, Stadion Stožice glavni sodnik: Alen Borošak, pomočnika: Tomaž Klančnik, Uroš Benc, četrti sodnik: Slavko Vinčič.

Olimpija: Vidmar, Kompan (od 89. Ratnik), Boakye, Crnomarković, Korun, Sešlar (od 82. Ostrc), Tomić, Kapun, Aldair, Nukić, Ziljkić (od 93. Kurež).

Trener: S. Milošević.

Domžale: Mulalić, Žinič, Karič, Klemenčič, Pišek (od 72. Markuš), Jurij (od 64. Dobrovoljc), Georgijević (od 82. Vuk), Ibričić, Jakupović (od 72. Podlogar), Alić, Husmani.

Trener: D. Djuranović.

Rumeni kartoni: /

Rdeči kartoni:

Nogometaši Olimpije so v sredo, 22. septembra, odigrali srečanje 10. kroga Prve lige Telemach. V Stožicah so proti Domžalam zmagali z rezultatom 2:1.

Tekmo so boljše otvorili gostje. V drugi minuti je po podaji iz kota z glavo zadel Karič. Zmaji so prvič zapretili v 6. minuti. Tomić je močno sprožil z velike razdalje in Mulalić se je moral zelo potruditi, da ni prejel zadetka. V 13. minuti so Zmaji začeli z močnim pritiskom proti nasprotnikovim vratom. Najprej se je v izjemni priložnosti znašel Nukić, ki ni uspel zadeti iz zelo ugodnega položaja. V naslednji minuti je natančno streljal Aldair, a vratar Domžal je odlično branil. V 15. minuti je Olimpija zasluženo izenačila. Po podaji iz kota je bil z glavo uspešen Nukić. Zmaji so še naprej prevladovali in bili podjetnejši, a niso uspeli priti do novega zadetka. Ekipi sta na odmor odšli izenačeni.

Drugi polčas se je začel s prevlado Zmajev. Takoj na začetku je z glavo poskusil Nukić, nekaj minuti kasneje pa je napadalec Olimpije podal do Aldairja, ki je bil pred prazno mrežo malenkost prekratek. Olimpija je bila še naprej boljši nasprotnik in prihajala v obetavne situacije, a ni bilo pravega zaključka. V 70. minuti je Sešlar izvajal prosti strel z roba kazenskega prostora in Mulalić je imel precej težav pri posredovanju. Žoga je naposled končala v kotu za Zmaje. Zeleno-beli so prevlado kronali v 86. minuti. Aldair je lepo preigraval na strani in podal do Nukića, ki je pokazal vse svoje nogometno znanje in s peto zatresel mrežo. Olimpija je zasluženo slavila in osvojila nove tri točke.