Žoga v Stožicah ni hotela v mrežo

13.05.2018
Remi proti Ankaranu
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK ANKARAN HRVATINI 0:0

Ljubljana – stadion Stožice, gledalcev: 2.800, glavni sodnik: Dragoslav Perić (Kranj), pomočnika: Robert Vukan (Gornja Radgona), Eric Herženjak (Lendava), četrti sodnik: Andraž Stojanovski (Šenčur), delegat: Danilo Levačič (Velika Nedelja)

Olimpija: Ivačič, Apau (od 62. Kronaveter), Uremović, Ilić, Štiglec, Tomić, Čanađija, Alves, Davidson (od 74. Oduwa), Issah (od 46. Benko), Savić. Trener: Igor Bišćan.

Ankaran: Bužan, Gerc, Delgado, Nkama, Glih, Suljić, Mate, Silva (od 65. Soldo), Badžim, Vodeb (od 86. Bišević), Humar. Pomočnik trenerja: Alfred Jermaniš.

Rumeni kartoni: Nkama (29.), Silva (45.), Vodeb (47.), Gliha (66.)

V 33. krogu državnega prvenstva so zmaji odigrali še predzadnjo domačo tekmo. V Stožice je prišel Ankaran, Igor Bišćan pa je v primerjavi s tekmo v Velenju v prvi postavi opravil dve spremembi. V obrambi je namesto Zarifovića zaigral Ilić, na sredino igrišča pa se je vrnil Tomislav Tomić.

Prvo priložnost v prvem polčasu, ki je povsem pripadel Olimpiji, smo videli v 8. minuti. Takrat je Alves izvedel kot z leve strani, do žoge je prišel kapetan Branko Ilić, čigar močan strel pa je na žalost zletel čez gol. Dve minuti kasneje podobna situacija, poskusil je Ilićev partner v obrambi Filip Uremović, tudi on premalo natančno. V 12. minuti je odlično preigraval Alves in se odločil za strel z razdalje, ki je zletel za nekaj centimetrov mimo leve vratnice. Podobno je bilo tudi v 36. minuti, ko je streljal Issah, in tik pred zaključkom prvega polčasa, ko je odlično preigraval Savić, a ni uspel zaključiti z zadetkom.

Tudi v drugem polčasu smo spremljali podobno zgodbo. Ljubljančani so napadali, nizali priložnosti, a jim ni uspelo doseči gola. Blizu zadetku so prišli Savić, Tomić, Alves, rezervista Kronaveter in Benko, a vselej brez uspeha. Tik pred koncem je dvakrat zapretil Čanađija, v obeh primerih pa se je izkazal gostujoči vratar. V sodniškem dodatku sta neverjetni priložnosti zapravila še Alves in Uremović. Prvi je zapravil enajstmetrovko, drugi v nadaljevanju ni zadel iz neposredne bližine in tekma se je končala brez golov…

V naslednjem krogu bo na sporedu večni derbi. Ljubljančani potujejo v Maribor, kjer jih v soboto, 19,5., ob 20:30, čaka tekma sezone.