21.02.2021
Brez zadetkov v Kidričevem
NK ALUMINIJ – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 0:0 (0:0)

Strelci: /

Kidričevo, Športni park NK Aluminij, glavni sodnik: Slavko Vinčič, pomočnika: Tomaž Klančnik, Uroš Benc, četrti sodnik: Dragoslav Perić

Aluminij: Janžeković, Azemović, Petek, Krefl, Jakšič, Bolha (od 82. Marinšek), Prša (od 85. Pečnik G.), Pečnik (od 59. Kranjc), Mujan (od 59. Jauk), Đerlek (od 59. Čermak), Flakus Bosilj.

Trener: Drobne Oskar.

Olimpija: Frelih, Boakye, Mlinar Delamea, Korun, Andrejašič (od 83. Pavlović), Elšnik, Ostrc (od 69. Valenčič), Ćorić (od 83. Kurež), Ivanović, Perović, Vombergar.

Trener: Stanković Goran.

Rumeni kartoni: Krajnc (73'); Delamea (15'), Elšnik (33')

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v nedeljo, 21. februarja, odigrali srečanje 22. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V Kidričevem so proti ekipi Aluminija remizirali z 0:0.

Zmaji so na prvo priložnost čakali do 9. minute. Perović je močno streljal, a izkazal se je vratar Aluminija, ki je strel zaustavil. V 12. minuti je z glavo sprožil Vombergar, a meril je mimo vrat. V 21. minuti je bilo ponovno nevarno pred vrati Aluminija. Perovićev strel z bližine je blokiral domači branilec. V 33. minuti je Vombergar preusmeril žogo proti golu, ampak zopet se je izkazal Janžeković, ki je imel v prvem delu tekme veliko dela. Prvi polčas se je končal brez zadetkov.

Drugi polčas se je začel z veliko terensko prevlado Olimpije, a Zmaji niso bili posebno nevarni. Pletli so mrežo okrog domačega kazenskega prostora, niso pa si priigrali priložnosti za zadetek. V 62. minuti je s prostega strela poskusil Ćorić. Meril je prek vrat, V 65. minuti se je sam pred vratarjem Frelihom znašel Jauk. Nogometaš Aluminija, ki je v igro vstopil v 59. minuti, je streljal mimo gola. V 75. minuti so imeli Zmaji izjemno priložnost za zadetek. Najprej je poizkusil Ivanović, potem Perovič in nato še Ćorić, a žoga ni hotela v mrežo. Zeleno-beli so v zaključku tekme močno pritisnili na nasprotnika, ampak niso uspeli doseči zadetka. Srečanje se je končalo z delitvijo točk.