Radomlje - Olimpija
Nedelja, 25. 7., Športni park Domžale
6. Radomlje 0 0
10. Koper 0 0

Nova zveneča okrepitev v zmajevem gnezdu

25.02.2016
Močnejši za Danka Lazovića v boj za naslov državnega prvaka
Ljubljana – Le še trije dnevi nas ločijo od uvodnega kroga spomladanskega dela prvenstva, v katerega bodo nogometaši Olimpije vstopili s 3 točkami naskoka pred najbližjim zasledovalcem.

V obračun s prenovljeno zasedbo Kopra bodo varovanci Marka Nikolića krenili z novo odmevno okrepitvijo. Vodstvo kluba iz Stožic je namreč podpisalo 1,5-letno pogodbo (do 30. 6. 2017) z odličnim 32-letnim Srbom Dankom Lazovićem (17. 5. 1983), ki se bo tako v konici napada pridružil rojaku Miroslavu Radoviću, izkušenemu Juliusu Wobayu in nadobudnemu Blessingu Elekeju.
“V Ljubljano sem prišel iz dveh razlogov. Prvi je zagotovo trener Marko Nikolić, s katerim sem imel priložnost sodelovati že v beograjskem Partizanu, drugi pa je povezan z zelo zanimivim in obenem ambicioznim projektom, ki so si ga zastavili v vodstvu kluba. Prisotna je velika želja, da po dolgih 20 letih v prestolnico vrnemo tako želeni naslov državnega prvaka. Glede na to, da sem nove soigralce spoznal šele včeraj, v tem trenutku zelo težko povem kaj več kot to, kar sem slišal od trenerja. To pa je, da ima Olimpija odlično zmes izkušenejših igralcev in mladih nadarjenih fantov, pred katerimi je svetla prihodnost.  Moram priznati, da sem navdušen nad sprejemom vseh ljudi v klubu in komaj čakam, da se vse skupaj začne,” je ob prihodu v zmajevo gnezdo dejal nekdanji srbski reprezentant Danko Lazović, ki lahko igra na položaju osrednjega napadalca, napadalno usmerjenega vezista oziroma desnega krilnega napadalca.

V dresu izbrane vrste svoje domovine je zbral 47 nastopov in dosegel 11 zadetkov. Še bolj impresivna pa je Lazovićeva klubska kariera, v kateri je do sedaj branil barve nizozemskih velikanov Feyenoorda in PSV-ja, Vitesseja, beograjskega Partizana, Bayerja iz Leverkusna ter ruskih prvoligašev Zenita iz Sankt Petersburga in Rostova. Do prihoda v Ljubljano je odigral 371 tekem, zabil kar 123 golov in prispeval 75 podaj. Nazadnje je igral na Kitajskem za moštvo Beijing Enterprises.

Trener zeleno-belih Marko Nikolić se zaveda, da bo Danko Lazović pomembna okrepitev za moštvo, ki se po dolgih letih bori za naslov državnega prvaka.
“Zelo sem srečen in zadovoljen, da se nam je pridružil tako kvaliteten nogometaš. O kakovosti Danka Lazovića je brezpredmetno izgubljati besede, saj gre za dokazanega igralca z bogatimi mednarodnimi izkušnjami. Imel sem to srečo in čast, da sva leto in pol sodelovala pri beograjskemu Partizanu, izjemna kariera, ki jo je ustvaril v tujini, pa zgolj priča o njegovih nogometnih in človeških kapacitetah. Ne le, da je odličen nogometaš, ima tudi izjemen značaj. Njegova tekmovalnost ne pozna meja, saj je znano, da, kjerkoli je igral, je storil čisto vse, da je njegovo moštvo na koncu slavilo in osvajalo lovorike. Lahko smo izjemno zadovoljni, da se je tako izkušen in kakovosten nogometaš odločil za prihod v Olimpijo,” pa je povedal 36-letni strokovnjak na klopi zeleno-belih.