Olimpija napreduje v polfinale Pokala Pivovarna Union

28.04.2021
Po tekmi četrtfinala pokalnega tekmovanja
NK NAFTA– NK OLIMPIJA LJUBLJANA 0:1 (0:0)

Strelci:  Vombergar (111')

Športni park Lendava, glavni sodnik: Slavko Vinčič, pomočnika: Tadej Friš, Denis Horvat, četrti sodnik: Alen Borošak

Nafta: Raduha, Živko, Pirtovšek, Bolla od 90. Kormendi), Pirtovšek T., Ubochioma (od 62. Bizjak), Szabo, Oštrek, Haljeta, Židan, Vinko (od 84. Rebernik).

Trener:  D. Dončič.

Olimpija: Vidmar, Boakye, Šme, Maksimenko, Andrejašič, Ostrc (od 106. Petrović), Pungaršek, Sešlar (od 46. Ivanović), Bosić, Kurež (od 46. Vombergar), Baskera (od 46. Bakić).

Trener: G. Stanković.

Rumeni kartoni:  Pirtovšek (44'), Haljeta (60'), Kormendi (109'); Ostrc (33'), Vombergar (65'), Boakye (81'), Ivanović (98')

Rdeči kartoni: Bosić (90')

Nogometaši Olimpije so v sredo, 28. aprila, ob 17.30 odigrali srečanje četrtfinala Pokala Pivovarna Union. V gosteh so proti Nafti po podaljških slavili z 0:1.

Zmaji so prvič resneje ogrozili vrata Nafte v 6. minuti, ko je Bosić prejel lepo podajo v kazenski prostor in prišel do strela, a ni meril dovolj natančno. Po obdobju, ko ni bilo nevarnih priložnosti, so Zmaji v 25. minuti ponovno zapretili prek Bosića. Slednji je preigral nasprotnika in sprožil proti vratom, a njegov strel je bil blokiran in žoga je končala v kotu. V 40. minuti je iz kazenskega prostora močno streljal Baskera, vendar ni bil natančen. Na koncu prvega polčasa so imeli Zmaji lepo priložnost za zadetek. Po visoki podaji v kazenski prostor se je žoga odbila od obrambnega igralca, nato pa je do nje prišel Ostrc in streljal z bližine, a vratar je strel ubranil. To je bila zadnja obetavna situacija v prvem delu tekme.

V drugem polčasu so Zmaji pritisnili proti vratom Nafte in v 55. minuti je domače rešila prečka. Pungaršek je odlično streljal z razdalje, a veselje mu je preprečil okvir vrat. V 67. minuti je do strela z roba kazenskega prostora prišel Bosić. Vratar je žogo odbil v kot. Nogometaši Olimpije so napadali, a niso bili konkretni v napadu. V 88. minuti je Bakić odlično preigraval, potem pa sprožil z razdalje 15 metrov, vendar vratar Raduha je strel ubranil. V rednem delu ni bilo zadetkov. Sledili so podaljški.

V 93. minuti so imeli domači lepo priložnost. Po tem, ko so Zmaji izgubili žogo na svoji polovici, je do strela prišel Bizjak in žoga je poletela malenkost mimo vrat. Zeleno-beli so kljub igralcu manj napadali in prevladovali, a domači so bili zelo nevarni iz protinapadov. Po enem izmed slednjih je Vidmar izjemno posredoval in preprečil zadetek Nafte. Prvi podaljšek se je končal z rezultatom 0:0.

V 111. minuti je zasijal Andres Vombergar. V kazenskem prostoru je najvišje skočil in dosegel zmagoviti zadetek za napredovanje Olimpije v polfinale Pokala Pivovarna Union. Srečanje se je končalo z zmago Olimpije z 0:1.