29.11.2020
Olimpija je izgubila proti ekipi Domžal
NK DOMŽALE – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 3:1 (2:0)

Strelci: Jakupović (2'), Svetlin (3'), Kolobarić (58'); Pavlović (72')

Domžale, Športni park Domžale, glavni sodnik: Slavko Vinčič, pomočnika: Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič, četrti sodnik: Davic Šmajc

Domžale: Sorčan, Sikošek, Karić, Husmani, Ibričić, Pišek, Svetlin (od 62. Podlogar), Kolobarić (od 90. Mavretić), Žinič, Dobrovoljc, Jakupović (od 73. Vuklišević).

Trener: Djuranović Dejan

Olimpija: Frelih, Boakye, Milović, Močinić (od 46. Bosić), Samardžić, Pavlović, Elšnik, Caimacov, Kvesić (od 85. Kurež), Ivanović (od 64. Perković), Vombergar.

Trener: Skender Dino.

Rumeni kartoni: Sikošek (17', 70'), Milović (79'), Elšnik (84')

Rdeči kartoni: Sikošek (70'); Samardžić (60')

Nogometaši Olimpije so v nedeljo, 29. novembra, odigrali srečanje 14. kroga Prve lige Telekom Slovenije. Proti Domžalam so v gosteh izgubili z rezultatom 3:1.

Zmaji so tekmo začeli slabo. Domači so povedli že v drugi minuti. Jakupović se je znašel sam v kazenskem prostoru in premagal nemočnega Freliha. Nov šok je sledil le 2 minuti kasneje, ko je obrambi Olimpije utekel Svetlin in neubranljivo streljal za dvojno vodstvo Domžal. V 9. minuti so zapretili Zmaji. Vombergar je prišel do strela z glavo, a izkazal se je Sorčan. Zelo podobno je bilo v 16. minuti, saj je vratar Domžal Vombergarju ubranil še en poizkus z glavo. Do konca polčasa so zeleno-beli prevladovali, a si niso uspeli pripraviti resnejših priložnosti za zadetek. Omeniti velja še poskus Kvesića s prostega strela v zaključku prvega dela tekme, s katerim pa Sorčan ni imel večjih težav.

V začetku drugega polčasa je Olimpija prevladovala, a kljub temu je v 58. minuti prejela zadetek. Po napaki na polovici zeleno-belih je do žoge prišel Kolobarić in postavil izid 3:0. V 60. minuti je Samardžić prejel rdeči karton in Zmaji so na igrišču ostali z igralcem manj. Rdeči karton so prejeli tudi v domžalskem taboru, in sicer je v 70. minuti rdeče videl Sikošek. V 72. minuti je Pavlović Zmajem dal nekaj upanja, saj je z velike razdalje znižal zaostanek na dva zadetka. V 87. minuti se je po podaji Boakyeja v priložnosti znašel Vombergar, a ni uspel dovolj dobro zaključiti. Tekma se je končala z zmago Domžal z rezultatom 3:1.