25.04.2021
Po tekmi 30. kroga
NS MURA – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 3:0 (0:0)

Strelci:  Bobičanec (48'), Kous (70'), Gorenc (76')

Mestni stadion Fazanerija, glavni sodnik: Dragoslav Perić, pomočnika: Tomaž Klančnik, Davor Brezar, četrti sodnik: Roman Glažar

Mura: Obradović, Cipot (od 87. Štrakl), Pucko, Bobičanec (od 86. Đurak), Maruško, Kouter (od 83. Horvat), Kous, Maroša (od 87. Žižek), Karničnik, Gorenc, Ouro.

Trener:  A. Šimundža.

Olimpija: Frelih, Korun, Savić, Delamea, Fink (od 80. Boakye), Pavlović (od 79. Andrejašič), Pungaršek (od 70. Ostrc), Elšnik, Ivanović, Bosić (od 70. Kurež), Vombergar (od 79. Kapun).

Trener: G. Stanković.

Rumeni kartoni:  Ouro (63'); Korun (52'), Pavlović (56'), Savić (90')

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v nedeljo, 25. aprila, ob 17.15 odigrali srečanje 30. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V gosteh so proti Muri izgubili z rezultatom 3:0.

Že na samem začetku tekme je moral Frelih pokazati svoje vratarsko znanje. Maroša se je znašel sam pred vratarjem Olimpije in sprožil, slednji pa je žogo odbil v kot. Zmaji so odgovorili v 10. minuti. Po visoki podaji Finka je poskusil Bosić, a Obradović je strel ubranil. V 14. minuti je Bosić sprožil nevaren strel z razdalje. Obradović je žogo odbil v kot. V 34. minuti so imeli priložnost Muraši. Po nizki podaji Pucka v kazenski prostor se je okroglo usnje le nekaj centimetrov od golove črte odkotalilo v kot. V nadaljevanju polčasa je prevladovala raztrgana igra z malo priložnostmi. Omeniti velja še eno izjemno obrambo Freliha v samem zaključku prvega dela tekme, ki pa sicer ni bila potrebna, saj je kasneje sodnik dosodil igranje z roko nogometaša Mure. Prvi polčas se je končal brez zadetkov.

Na začetku drugega polčasa so domači povedli. Bobičanec je sprožil z roba kazenskega prostora in zatresel mrežo Olimpije. V 61. minuti si je Maroša izboril nekaj prostora v bližini Frelihovih vrat in streljal, a ni meril dovolj natančno. Minuto kasneje se je izkazal vratar Zmajev, ki je ubranil strel Bobičanca. V 67. minuti je Delamea odlično posredoval in izbil žogo z golove črte. Mura je v 70. minuti povišala vodstvo. Po strelu Bobičanca in obrambi Freliha je Kous žogo pospravil v mrežo. Šest minut kasneje je rezultat povišal Gorenc. Srečanje se je končalo z rezultatom 3:0 za Muro.