05.05.2021
Po tekmi 32. kroga PLTS
NK DOMŽALE – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 2:0 (2:0)

Strelci:  Maksimenko ag. (29'), Jakupović (38')

Športni park Domžale, glavni sodnik: Bojan Mertik, pomočnika: Jure Praprotnik, Grega Kordež, četrti sodnik: Mihael Antić

Domžale:  Mulalić, Žinič, Vukliševič, Pišek (od 65. Markuš), Klemenčič, Svetlin, Ibričić, Kait, Šoštarič Karič (od 56. Urbančič) Jakupović (od 77. Kolobarić), Vuk (od 65. Podlogar).

Trener:  D. Djuranović.

Olimpija:  Frelih, Fink (od 38. Boakye), Pavlović, Korun, Maksimenko, Delamea (od 20. Šme), Savić, Kapun, Pungaršek (od 75. Perović), Ivanović, Vombergar.

Trener: G. Stanković.

Rumeni kartoni:  Šme (37'), Savić (45.), Boakye (52.)

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v sredo, 5. maja, ob 16.45 odigrali srečanje 32. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V gosteh so proti Domžalam izgubili z rezultatom 2:0.

Prvi so zapretili Zmaji. V 3. minuti je Korun močno streljal z roba kazenskega prostora, a ni meril dovolj natančno. Naslednja priložnost je nastopila v 10. minuti tekme. Pungaršek se je odločil za strel z razdalje in žoga je poletela le malenkost čez gol. V 20. minuti je bil trener Olimpije, Goran Stanković, primoran narediti prvo zamenjavo. Namesto poškodovanega Antonia Delameje Mlinarja je vstopil Denis Šme. V 29. minuti so domači srečno povedli. Vuk je zelo slabo zadel žogo, potem pa se je od Maksimenka odbila v gol. V 38. minuti so morali v taboru Zmajev opraviti še eno zamenjavo. Poškodoval se je Fink namreč Fink. Zamenjal ga je Boakye. Drugi zadetek so Domžalčani dosegli po očitni igri z roko Kariča, ki jo je sodnik spregledal. Prvi polčas se je končal z vodstvom Domžal z 2:0.

Zmaji so tudi drugi del tekme otvorili s priložnostjo. Ivanović je podal do Vombergarja, slednji je streljal z glavo, vendar ni bil dovolj natančen. V 69. minuti je Boakye dobro streljal, a izkazal se je vratar Domžal. Zmaji so se do konca tekme trudili izničiti zaostanek, a jim ni uspelo. Domžale so zmagale z 2:0.